موتورسیکلت ۸ سیلندر پرقدرت و بسیار پیشرفته‌ی چین رونمایی شد

پنج‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۷
مطالعه 3 دقیقه
موتور سیکلت گریت وال SOUO S2000 GL از نمای سه رخ
شرکت چینی گریت‌وال از موتورسیکلتی با نام Souo S2000 GL رونمایی کرده است که مشخصات چشمگیری دارد.
تبلیغات

شرکت چینی گریت‌وال‌موتور (GWM) با انتشار تصاویری، جزئیات بیشتری از موتوسیکلت Souo S2000 GL را منتشر کرد. به گزارش New Atlas، این موتورسیکلت از پیشرانه‌ای هشت سیلندر با حجم ۲۰۰۰ سی‌سی بهره می‌برد و مشخصات چشمگیری دارد.

موتورسیکلت Souo S2000 GL در نمایشگاه بین المللی موتورسیکلت پکن ۲۰۲۴ رونمایی شد. پیشرانه‌ی هشت سیلندر با حجم دقیق ۲۰۰۰ سی‌سی این موتور سیکلت، مجهز به گیربکس اتوماتیک هشت سرعته‌ی DCT و همچنین سیستمی است که GWM آن را «عملکرد پارک اتوماتیک EPB» می‌نامد و به نظر می‌رسد عملکردی مانند دنده‌ی کرال برای سهولت در مانور با سرعت پایین دارد.

نمای جانبی موتور سیکلت گریت وال SOUO S2000 GL
Souo

هنوز هیچ عدد رسمی برای قدرت پیشرانه‌ی موتورسیکلت Souo S2000 GL اعلام نشده است، اما با در نظر گرفتن اینکه این موتور از هشت سیلندر ۲۵۰ سی‌سی با بازدهی بالا تشکیل شده است و یک موتورسیکلت مسابقه Moto3 (۲۵۰ سی‌سی ۴ سوپاپ DOHC) با مشخصات تقریباً مشابه می‌تواند ۶۰ اسب بخار قدرت تولید کند، دستیابی به قدرت بیش از ۲۵۰ اسب‌بخار برای این موتورسیکلت دور از ذهن نیست.

با توجه به نوع پیشرانه‌ی این موتورسیکلت، می‌توان رقبای اصلی آن را موتورسیکلت Honda Gold Wing و BMW K1600 GT و Indian Pursuit دانست.

فرمان و پشت آمپر موتور سیکلت گریت وال SOUO S2000 GL
پیشرانه موتور سیکلت گریت وال SOUO S2000 GL
پیشرانه موتور سیکلت گریت وال SOUO S2000 GL
پشت آمپر موتور سیکلت گریت وال SOUO S2000 GL

موتورسیکلت Souo S2000 GL برای راحتی بیشتر از سیستم تعلیق جلوی سه مرحله‌ای Hossack بهره می‌برد که ادعا می‌شود «پیشرفته‌ترین کمک فنر الکترونیکی قابل تنظیم چند مرحله‌ای در جهان» است؛ بنابراین عنصری از سیستم تعلیق نیمه‌فعال در این موتورسیکلت وجود دارد.

سیستم ترمز موتوسیکلت Souo S2000 GL ساخت شرکت برمبو است که برای ماشینی به این اندازه و وزن مناسب است. این موتورسیکلت دارای یک صفحه نمایش لمسی ۱۲٫۳ اینچی است و از سایر سیستم‌های ایمنی مانند سیستم هشدار برخورد عقب و تشخیص نقطه‌ی کور بهره می‌برد. شیشه جلوی قابل تنظیم برقی، صندلی‌های گرم شونده، ۱۱۸ لیتر فضای بار و یک سیستم صوتی با هشت بلندگو از دیگر امکانات این موتور سیکلت به شمار می‌روند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات