ایلان ماسک ظاهراً می‌خواهد تاکسی‌های رباتیک تسلا را به چین ببرد

چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
چند خودرو ماشین تسلا Tesla در رنگ های مختلف از نمای جلو روز روشن
ایلان ماسک در سفر به چین، درباره‌ی فعالیت تاکسی‌های خودران تسلا در جاده‌های این کشور رایزنی کرد.
تبلیغات

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در جریان سفر اخیر خود به چین، پیشنهاد آزمایش سرویس پیشرفته‌ی کمک‌راننده‌ی Autopilot را با استفاده از تاکسی‌های خودران ارائه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات چینی رضایت خود را از آزمایش تاکسی‌های خودران تسلا ابراز کردند و امیدوارند این کار بتواند الگوی مناسبی برای سایر شرکت‌های فعال در صنعت خودرو باشد. البته مقامات چینی هنوز مجوز استفاده‌ی گسترده از قابلیت‌های کامل سیستم خودران تسلا (FSD) را صادر نکرده‌اند.

پیش‌از این گزارش شده بود که هدف ماسک از سفر به چین، بحث درباره‌ی انتشار FSD و همچنین تلاش برای کسب‌مجوز انتقال اطلاعات به خارج از این کشور بوده است. داده‌های FSD می‌توانند در توسعه‌ی خودروهای کاملاً خودران تسلا نقش کلیدی داشته باشند.

سیستم FSD تسلا که در سال ۲۰۲۰ ارائه شد، پیشرفته‌ترین نسخه‌ی نرم‌افزار Autopilot محسوب می‌شود. قابلیت‌هایی مثل پارک خودکار، تغییر لاین خودکار و مسیریابی در ترافیک ازجمله ویژگی‌های این سیستم هستند.

یکی از دستاوردهای مهم سفر ماسک به چین، دریافت تأییدیه‌ی ایمنی خودروهای مدل ۳ و Y تسلا ازطرف یکی از انجمن‌های مهم خودروسازی چینی بود. به گزارش رسانه‌های چینی، این تأییدیه به دولت‌های محلی اجازه می‌دهد مجوز ورود به برخی مناطق چین را به خودروهای تسلا بدهند.

ظاهراً تسلا برای جمع‌آوری داده‌ها در جاده‌های عمومی چین با بایدو به توافق رسیده است. این توافق فقط به‌معنای بهبود دقت نقشه‌های ارائه‌شده ازطرف بایدو به تسلا بود و ارتباط مستقیمی با FSD ندارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات