هواوی عملکرد درخشانی در بازار خودروهای برقی دارد

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
کابین خودرو هواوی لوکسید S7
در سه روز ابتدایی ماه جاری میلادی، ۶٬۶۰۰ خودرو برقی مجهز به سیستم‌عامل HarmonyOS هواوی فروخته شد.
تبلیغات

براساس آمار واحد HarmonyOS Smart هواوی، فروش خودروهای برقی مجهز به سیستم‌عامل HarmonyOS در سه روز ابتدایی ماه می (۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) به تعداد چشمگیر ۶٬۶۰۰ دستگاه رسیده است. این آمار پس‌ از دستیابی به فروش ۱۰۵٬۰۰۰ دستگاه خودرو مجهز به سیستم‌عامل مذکور در آوریل (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳)، نشان‌دهنده‌ی عملکرد درخشان غول فناوری چینی در بازار پررونق خودروهای برقی است.

طبق اعلام هواوی سنترال، در روز اول ماه می (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳) تعداد ۲٬۷۰۰ دستگاه خودرو مجهز به سیستم‌عامل HarmonyOS فروخته شده است که ۹۵۲ دستگاه آن را خودرو برقی AITO M5 و ۸۶۵ دستگاه را AITO M7 تشکیل داده‌اند.

یو چنگ‌دونگ، رئیس بخش راه‌کارهای هوشمند خودرو هواوی، در نمایشگاه اتومبیل ۲۰۲۴ پکن اعلام کرده بود که فروش خودروهای برقی مبتنی‌بر سیستم‌عامل HarmonyOS در چهار ماه ابتدایی سال جاری به عدد خیره‌کننده ۱۰۵٬۰۰۰ دستگاه رسیده است و این روند صعودی همچنان ادامه خواهد یافت.

پوستر هواوی از میزان فروش خودروهای مجهز به HarmonyOS
ITHome

یو چنگ‌دونگ در رویدادی دیگر، سال ۲۰۲۴ را زمینه‌ساز سودآوری‌های هواوی در حوزه‌ی راهکارهای خودروهای هوشمند عنوان کرده بود. به‌گفته‌ی او، راهکارهای فناورانه و پیشرفته و کاربردی هواوی در حوزه‌ی خودروهای برقی، نویدبخش دستیابی به نقاط عطفی جدید برای این شرکت است.

هواوی برند نرم‌افزاری جدیدی با نام Qiankun برای راهکارهای رانندگی هوشمند معرفی کرده است که عزم این شرکت را برای تبدیل‌شدن به یکی از پیشروان صنعت راهکارهای خودرو و تسلط بر فناوری‌های اصلی این حوزه نشان می‌دهد.

باتوجه‌به آمار HarmonyOS Next و برنامه‌های بلندپروازانه هواوی، به‌نظر می‌رسد این تازه آغاز راه است و در آینده‌ی نزدیک شاهد درخشش بیشتر خودروهای هوشمند مجهز به سیستم‌عامل هارمونی خواهیم بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات