شاید باور نکنید؛ اما این یک موتور چهارچرخ است نه خودرو!

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
نمای سه‌چهارم جلو موتور چهارچرخ انگلر V12
شرکت انگلر از وسیله‌ی نقلیه‌ی چهارچرخ نوآورانه‌ای با موتور ۱۲ سیلندر و طراحی جذاب رونمایی کرد.
تبلیغات

شاسیِ مونوکوک، ترمزهای کربن سرامیکی، اگزوز تیتانیومی با روکش سرامیکی و موتور V12 با قدرت ۱٬۲۰۰ اسب بخار؛ این‌ها تنها تعدادی از ویژگی‌های Engler V12 جدید هستند؛ یک موتور چهارچرخ که مشخصاتی در سطح ابرخودروها دارد.

برند انگلر ادعا می‌کند نسخه‌ی ارتقاءیافته‌ی موتور ۱۲ سیلندر این شرکت حدود ۱٬۲۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید و سخت‌ترین استانداردهای آلایندگی را رعایت می‌کند.

نمای جلو موتور چهارچرخ انگلر V12
نمای عقب موتور چهارچرخ انگلر V12
نمای سه‌چهارم عقب موتور چهارچرخ انگلر V12

انگلر وی ۱۲ به گیربکس هشت سرعته‌ی دوکلاچه مجهز است. وزن گیربکس به ۳۰ کیلوگرم و وزن کل محصول به حدود ۱٬۲۰۰ کیلوگرم می‌رسد.

موتور چهارچرخ مورد بحث از رینگ‌های فورج‌کاری‌شده‌ی منیزیمی ۲۰ اینچی بهره می‌برد که در دل تایرهای میشلن Pilot Sport Cup 2 قرار گرفته‌اند. کل این مجموعه با قطعات تعلیق تیتانیومی و کمک‌فنرهای اختصاصی به شاسی متصل شده‌اند.

صندلی موتور چهارچرخ انگلر V12
نمای جانبی موتور چهارچرخ انگلر V12
نمایشگر داخلی موتور چهارچرخ انگلر V12

صندلی‌ انگلر V12 با چرم منعطفی مشابه جنس کیف‌های برند هرمس پوشانده‌ شده‌ است. دو صفحه‌نمایش لمسی یکی برای اطلاعات لحظه‌ای و دیگری به‌عنوان سیستم اطلاعات‌سرگرمی با پشتیبانی از اپل کار پلی در نظر گرفته شده‌اند.

انگلر V12 پدال و کمربند ایمنی ندارد و از طریق گاز و ترمز روی دسته‌ی فرمان کنترل می‌شود. جلوپنجره‌ی تطبیقی و تنظیم ارتفاع با آیرودینامیک فعال از دیگر ویژگی‌های انگلر V12 هستند.

انگلر تنها ۱۰ محصول در سال می‌سازد، اما برنامه‌هایی برای افزایش حجم تولیدات با معرفی انگلر V12 دارد. این شرکت فعلاً در حال آزمایش V12 است و به‌زودی به مشتریانش تحویل داده می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات