سامسونگ خودرو‌ها را به دوربین مقاوم دربرابر برف و باران مجهز می‌کند

یک‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
لوگو سامسونگ / Samsung روی پرچین در محیط روباز
سامسونگ قصد دارد بر بازار دوربین خودرو‌های هوشمند تسلط پیدا کند.
تبلیغات

برای مدت زیادی شایعه شده بود که سامسونگ نیز مانند اپل به‌دنبال تولید خودرو برقی است. به‌نظر می‌رسد که غول کره‌ای روی بازار خودرو حساب ویژه‌ای باز کرده است؛ اما نه به‌عنوان تولیدکننده‌ی خودرو، بلکه به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی قطعات.

بر‌اساس گزارش روزنامه‌ی The Korea Herald، سامسونگ قطعاتی مانند تراشه و ماژول دوربین و باتری را برای خودرو‌ها تأمین می‌کند. غول کره‌ای قصد دارد که به‌زودی ماژول دوربین مقاوم دربرابر شرایط نامساعد آب‌وهوایی را نیز دردسترس خودروها قرار دهد.

به‌نظر می‌رسد که دوبین‌های مقاوم دربرابر باد و باران سامسونگ دربرابر رقبا دست برتر را دارند. انتظار می‌رود که با به‌کارگیری این ماژول‌ها در خودرو‌های خودران، پاسخ مناسبی به تقاضای رو به رشد برای دوربین‌های باکیفیت در خودروها داده شود.

کواک هیونگ چان، مدیر کسب‌و‌کار سامسونگ الکترومکانیکس، اذعان می‌کند که ماژول دوربین سامسونگ درمقایسه‌با سایر رقبا کیفیت و مقاومت بیشتری در‌برابر شرایط نامساعد محیطی دارد.

پوشش روی لنز‌ها علاوه‌بر خاصیت ضد‌آب، مقاومت لنز در‌برابر سایش ناشی از گرد‌و‌غبار و خاک را ۱٫۵ برابر افزایش می‌دهد. کواک در‌ادامه اشاره می‌کند که طول عمر محصول سامسونگ ۶ برابر محصولات سایر رقبا خواهد بود.

سامسونگ در طراحی ماژول جدیدش به آب‌و‌هوای بسیار سرد نیز توجه کرده است. غول کره‌ای فناوری گرمایش لنز را طراحی کرده است که در عرض یک دقیقه یخ و برف روی لنز را ذوب می‌کند. باتوجه‌به استفاده از پلاستیک و شیشه در لنز جدید سامسونگ، می‌توان استحکام زیادی را از آن انتظار داشت.

تقاضا برای ماژول‌های دوربین در خودرو‌ها افزایش یافته است. خودرو‌های جدید کنونی به حداقل ۴ یا ۵ دوربین مجهز هستند و انتظار می‌رود که در آینده این مقدار به ۲۰ عدد برسد.

سامسونگ ۱۰ درصد از بازار ماژول‌های دوربین را در سال ۲۰۲۳ در‌اختیار داشت. غول کره‌ای در تلاش است تا سهم خود را در سال ۲۰۲۵ به ۲۴ درصد افزایش دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات