نمایشگاه CES 2024 هوش مصنوعی و صنعت حمل‌و‌نقل را پیوند می‌دهد

یک‌شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
مطالعه 3 دقیقه
سیستم داخلی خودرو مبتنی بر نرم‌افزار هوش مصنوعی
بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی در نمایشگاه CES 2024 فناوری هوش مصنوعی را وارد محصولات خود می‌کنند.
تبلیغات

هوش مصنوعی موضوع اصلی نمایشگاه CES 2024 است که از ۹ ژانویه (۱۹ دی) به‌مدت چهار روز در لاس‌وگاس برگزار می‌شود و وسایل نقلیه مجهز به هوش مصنوعی در مرکز توجه خواهند بود.

در سال‌های اخیر، وسایل نقلیه‌ی خودران و بدون راننده در کانون توجه قرار گرفته‌اند و اکنون تمرکز بر وسایل نقلیه‌ی پیشرفته‌ای معطوف شده است که نه‌تنها از رانندگی خودران برخوردارند، بلکه ارتقای سیستم داخلی خودرو را نیز به‌طور خودکار ارائه می‌دهند. وسایل نقلیه مبتنی‌بر نرم‌افزار با نام اختصاری SDV رونمایی می‌شوند.

SDV به رانندگان اجازه می‌دهد تا وسیله‌‌ی نقلیه خود را به‌روز کنند و به آن‌ها کمک می‌کند تا از تجربه‌ای آنلاین بی‌نقص در جاده لذت ببرند.

بر اساس بیانیه‌ی رسمی هیوندای، دو شرکت خودروسازی هیوندای موتور و کیا نیز به این فناوری رسیده‌اند و از چشم‌انداز خود برای SDV در نمایشگاه CES 2024 رونمایی خواهند کرد.

استارتاپ 42dot، بخشی از گروه هیوندای موتور که نرم‌افزارهایی برای خودروهای خودران توسعه می‌دهد، به هیوندای برای تولید فناوری جدید کمک می‌کند.

خودروهای الکتریکی IONIQ 6 هیوندای موتور

یکی از سخنگویان خودروساز گفت: «زمانی که دوران SDV فرا برسد، خودروسازان می‌توانند زمان‌بندی تولید را به‌طور چشمگیری کاهش دهند؛ چرا که می‌توانند خودروهای خود را روی یک پلتفرم طراحی، تولید و مونتاژ کنند که هم سخت‌افزار و هم نرم‌افزار را یکپارچه می‌کند.»

گروهی متشکل از هفت شرکت وابسته به گروه هیوندای موتور، در نمایشگاه CES 2024 شرکت خواهند کرد. هیوندای موتور بر فناوری SDV و مجموعه‌ای از آخرین پیشرفت‌های فناوری خود در خودروهای متصل، رانندگی خودکار، وسایل‌ نقلیه‌‌ی الکتریکی، سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی و تحرک هوایی شهری تمرکز خواهد داشت.

کیا سه وسیله نقلیه‌ی هدفمند PBV مجهز به فناوری‌های حمل‌ونقل را معرفی خواهد کرد. این اولین‌بار در پنج سال گذشته است که خودروساز مذکور در CES شرکت می‌کند. خودروهای مفهومی شامل سه PBV در سایز متوسط ​و سایزهای کوچک و بزرگ هستند.

خودروهای هدفمند PBV کیا

دیگر خودروسازان جهانی آماده هستند تا از فناوری‌های پیشرفته‌ی هوش مصنوعی خود در نمایشگاه CES رونمایی کنند. مرسدس بنز قصد دارد سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX را با پشتیبانی از هوش مصنوعی و دستیار صوتی معرفی کند. بی‌ام‌و در این نمایشگاه، خودرویی مجهز به سیستم نرم‌افزاری جدید را ارائه خواهد کرد.

ال‌جی الکترونیکس قصد دارد پلتفرم رانندگی خودران خود را که به‌طور مشترک با شرکت مگنا ساخته شده، به نمایش بگذارد. این پلتفرم ترکیبی از یک سیستم اطلاعات و سرگرمی و سیستم پیشرفته‌ی دستیار راننده است که در نمایشگاه نمایش داده خواهد شد.

هارمن، یکی از شرکت‌های وابسته به سامسونگ الکترونیکس، فناوری قطعات خودروی خود را به نمایش می‌گذارد که توسط Ready Care، سیستم پیشرفته‌ی نظارت بر راننده، ارائه می‌شود. این سیستم برای سنجش سلامت راننده با جمع‌آوری داده‌هایی مانند ضربان قلب و تنفس طراحی شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات