خودرو جدید لوسید با ۱۲ دقیقه شارژ، فاصله تهران تا سمنان را طی می‌کند

یک‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۸
مطالعه 2 دقیقه
خودرو لوسید Lucid Air Pure RWD از نمای جلو
لوسید خودروی هیجان‌انگیز دیفرانسیل‌عقب جدیدی رونمایی کرده است که دامنه‌ی حرکتی زیادی دارد و از رینگ ۱۹ اینچ استفاده می‌کند.
تبلیغات

لوسید موتورز، برند شناخته‌شده‌ی صنعت خودروهای برقی، مقرون‌به‌صرفه‌ترین مدل از محصولات خانواده‌ی Lucid Air را در بیانیه‌ای مطبوعاتی رونمایی کرد.

مدل دیفرانسیل‌عقب (RWD) خودروی Lucid Air Pure هم‌اکنون برای مشتریان در دسترس قرار دارد. قیمت خودرو موردبحث از ۷۷٬۴۰۰ دلار شروع می‌شود. لوسید می‌گوید این مدل که ۵٬۰۰۰ دلار ارزان‌تر از مدل دو موتوره‌ی تمام‌چرخ‌متحرک (AWD) است، خانواده‌ی Air را کامل می‌کند.

لوسید که رقیب قدرتمندی به نام تسلا دارد، تنوع قابل‌توجهی از خودروهای برقی را روانه‌ی بازار می‌کند. خودروی جدید این شرکت به رینگ ۱۹ اینچ مجهز است و با یک بار شارژ کامل تا ۴۱۰ مایل (۶۶۰ کیلومتر) مسافت طی می‌کند. در برخی از سناریوها، مسافت طی‌شده به ۴۱۹ مایل (۶۷۵ کیلومتر) هم می‌رسد.

مرد و زن جوان در کنار خودرو لوسید Lucid Air Pure RWD در ساحل

لوسید می‌گوید Air Pure RWD دارای بیشترین دامنه‌ی حرکتی در بین خودروهای برقی است (البته با صرف‌نظر از سایر خودروهای این برند). بهترین مدل از محصولات خانواده‌ی Air، مدل Lucid Air Grand Touring محسوب می‌شود که ۵۱۶ مایل (۸۳۰ کیلومتر) مسافت طی می‌کند.

برای شارژکردن باتری خودروی جدید لوسید، لازم نیست زمان زیادی منتظر بمانید. لوسید می‌گوید با کمتر از ۱۲ دقیقه شارژ سریع، می‌توان مسافت ۱۵۰ مایلی (۲۴۱ کیلومتری) با خودروی Air Pure RWD طی کرد (فاصله‌ی تهران تا سمنان ۲۲۶ کیلومتر است).

فرمان خودرو لوسید Lucid Air Pure RWD

Air Pure RWD از جمع‌و‌جورترین باتری تاریخ خودروهای لوسید استفاده می‌کند. استفاده از این باتری باعث شده مسافران صندلی عقب، فضای بیشتری در اختیار داشته باشند. لوسید می‌گوید Air Pure RWD آیرودینامیک‌ترین خودرویی است که در دنیا تولید می‌شود.

خودروی برقی Air Pure RWD نمایشگر ۳۴ اینچ خمیده با پشتیبانی از پلتفرم Apple CarPlay دارد، از سیستم کمک‌راننده‌ی DreamDrive استفاده می‌کند و به سیستم گرم‌کن صندلی و فرمان مجهز است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات