بورینگ کمپانی تونل‌های زیرزمینی‌‌اش را تا مرکز شهر لاس وگاس گسترش می‌دهد

جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بورینگ کمپانی می‌گوید با دریافت مجوز رسمی، تونل‌های زیرزمینی‌اش را تا مرکز شهر لاس وگاس گسترش می‌دهد. این شرکت که متعلق‌ به ایلان ماسک است، مسافران را در زیر زمین با خودروهای تسلا جابه‌جا می‌کند.
تبلیغات

بورینگ کمپانی، شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک، مجوز لازم را دریافت کرده تا تونل‌های زیرزمینی‌اش را به مرکز شهر بزرگ لاس وگاس آمریکا گسترش دهد. بورینگ کمپانی ایستگاه‌هایی در مراکز دیدنی لاس وگاس نظیر برج استراتوسفر و خیابان فرمونت احداث می‌کند.

به‌لطف سیستم زیرزمینی تونل‌های Boring Company، مردم می‌توانند وارد یک خودروی تسلا شوند و در زمانی سریع از یک نقطه‌ی شهر به مکانی دیگر سفر کنند.

به گزارش ورج شبکه‌ی تونل‌های بورینگ کمپانی در شهر لاس وگاس که «حلقه‌ی وگاس» نام دارد قرار است پس از تکمیل شدن نزدیک‌ به ۴۷ کیلومتر طول و ۵۱ ایستگاه داشته باشد. درحال‌حاضر صرفاً تونل‌های ۲٫۷ کیلومتری در زیر مرکز همایش لاس وگاس عملیاتی هستند. به‌لطف این تونل‌ها مسیری در مرکز همایش که ۲۵ دقیقه پیاده‌روی نیاز دارد در تنها دو دقیقه طی می‌شود.

سیستم تونل‌های زیرزمینی بورینگ کمپانی شامل خودروهای مدل X و مدل Y تسلا است که توسط یک راننده کنترل می‌شوند و مسافران را جابه‌جا می‌کنند. ماسک پیش‌تر گفته بود بورینگ کمپانی از سیستمی شبیه به سورتمه برای جابه‌جایی خودروها استفاده خواهد کرد.

افرادی که برای شرکت در مراسم CES 2022 به لاس وگاس رفتند شانس حضور در تونل‌های زیرزمینی بورینگ کمپانی را پیدا کردند، البته شماری از افرادی که از سرویس حمل‌و‌نقل این شرکت استفاده کردند چندان تحت تأثیر قرار نگرفتند.

مسافران گفتند شلوغی ساختمان مرکز همایش لاس وگاس بسیار بیشتر است، اما تونل‌ زیرزمینی بورینگ کمپانی بدون ترافیک نیست. ظاهراً این تونل به‌طور هم‌زمان حداکثر ۷۰ خودرو را در خود جای می‌دهد. سیستم تونل‌های زیرزمینی بورینگ کمپانی در هر روز از مراسم CES امسال بین ۱۵ هزار تا ۱۷ هزار نفر را جابه‌جا کرد.

بورینگ کمپانی قبلاً گفته به‌دنبال ایجاد شبکه‌ی عظیمی از تونل‌های زیرزمینی است تا مسافران بتوانند به محبوب‌ترین نواحی لاس وگاس دسترسی پیدا کنند. این شرکت در واکنش به موافقت شهر لاس وگاس با گسترش تونل‌های زیرزمینی در توییتی از مقامات این شهر تشکر کرد.

بورینگ کمپانی سال گذشته مجوز حفر تونل در زیر خیابان اصلی لاس وگاس (موسوم به لاس وگاس استریپ) را دریافت کرد تا مسافران بتوانند در زمانی سریع به چند هتل و فرودگاه بین‌المللی مک‌کاران دسترسی پیدا کنند. در اوایل سال جاری میلادی حفر این تونل‌ها آغاز شد.

استیو هیل، رئیس و مدیرعامل مرکز همایش لاس وگاس، انتظار دارد شبکه‌ی تونل‌های زیرزمینی خیابان اصلی شهر در سال آینده‌ی میلادی شروع‌به خدمت‌رسانی کند. هیل می‌گوید تونلی که مرکز همایش لاس وگاس را به هتل ریزورتس ورلد متصل می‌کند تا پیش از پایان سال جاری میلادی وارد مرحله‌ی عملیاتی خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات