قیمت خودرو اپل احتمالاً بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود

سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
شایعه‌ی جدیدی می‌گوید Apple Car خودرویی لوکس با قیمت بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود که در بدنه‌ی آن از فلزهایی نظیر تیتانیوم استفاده خواهد شد.
تبلیغات

با اینکه شایعه‌های اخیر می‌گویند تیم تولید خودروی برقی اپل موسوم به Apple Car کوچک‌تر از قبل شده و اپل وظایف متفاوتی را برای شماری از آن‌ها در نظر گرفته، افشاگری که سابقه‌ی خوبی دارد می‌گوید فرایند تولید اپل کار با تمام قوا در حال پیگیری است.

براساس آنچه NotebookCheck می‌نویسد، اپل در تلاش است با بسیاری از شرکت‌های بزرگ صنعت خودرو، از تویوتا و لکسوس گرفته تا هیوندای و کیا، وارد همکاری تجاری شود؛‌ بااین‌حال به ادعای LeaksApplePro، احتمالاً اهالی کوپرتینو در نهایت وظیفه‌ی تولید خودروی برقی خود را به فاکسکان خواهند سپرد. اپل و فاکسکان سال‌ها است همکاری نزدیکی با هم دارند و کارخانه‌های فاکسکان آیفون‌های اپل را مونتاژ می‌کنند.

اپل احتمالاً خودروی برقی خود را در سال ۲۰۲۵ یا شاید اواخر ۲۰۲۴ رونمایی می‌کند. LeaksApplePro می‌گوید که آغاز تولید و عرضه‌ی خودروی اپل هم‌زمان با تاریخ رونمایی آن نخواهد بود.

احتمالاً خودروی برقی اپل برای بازار انبوه ارائه نمی‌شود. اپل تلاش خواهد کرد اپل کار را خودرویی لوکس جلوه دهد. گفته می‌شود قیمت خودروی اپل قرار است ۱۰۰ هزار دلار یا بیشتر باشد. بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود بازه‌ی قیمتی اپل کار بیشتر نزدیک‌ به تسلا مدل S باشد تا تسلا مدل ۳.

گفته می‌شود اپل در خودروی برقی‌اش قصد دارد به‌صورت گسترده از مواد فلزی پریمیومی نظیر تیتانیوم بهره بگیرد و کاربر را قادر سازد که درِ خودرو را ازطریق آیفون باز کند. قابلیت Car Key اپل هم‌اکنون با شماری از خودروهای BMW، جنسیس، کیا و... کار می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات