پتنت جدید اپل سیستم سان‌روف اختصاصی خودرو آینده این شرکت را نشان می‌دهد

چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نمایی مفهومی از خودرو خودران اپل
اپل پتنت جدیدی برای یک سان‌روف اختصاصی ثبت کرده که احتمالاً مربوط به خودرو آینده‌ی این شرکت است.
تبلیغات

پیش از این به دیدن پتنت‌های ثبت‌شده توسط اپل عادت کرده‌ایم؛ پتنت‌هایی که نشان‌دهنده‌ی فناوری‌های جدیدی است که این شرکت در دستگاه‌های خود آزمایش کرده است، اما حالا با پتنتی متفاوت از جانب این شرکت مواجه هستیم. اداره‌ی ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، این هفته حق اختراع سان‌روف خودرو را به اپل اعطا کرد؛ پتنتی که مطمئناً برای آیفون یا آیپد ایجاد نشده است.

به گزارش 9to5mac، سان‌روف ثبت‌شده توسط اپل از شیشه‌ی مات متغییر بهره می‌برد و این یعنی راننده می‌تواند میزان شفافیت سان‌روف را تنظیم کند. همان‌طور که وب‌سایت موتورترندز نیز اشاره کرده است، این پتنت همچنین نشان می‌دهد که سان‌روف مدنظر اپل با پنجره‌های جانبی باز خواهد شد، درحالی‌که خودروهای فعلی با فناوری‌های مشابه، از سان‌روف ثابت بهره می‌برند.

پتنت سان روف خودرو اپل

در بخشی از توضیحات این پتنت آمده است:

وجه دیگری از تصاویر ارائه‌شده، خودرویی است که از پنجره‌ای با شفافیت متغیر بهره می‌برد. مقدار شفافیت را می‌توان به‌گونه‌ای تغییر داد که شدت نور دلخواهی از پنجره [به داخل خودرو] وارد شود. پنل متحرک پنجره را می‌توان روی یکی از دو حالت بسته یا باز قرار داد.

به‌عبارت دیگر، رانندگان خودرو اپل قادر خواهند بود انتخاب کنند آیا می‌خواهند نور خورشید را بدون باز‌ کردن سان‌روف وارد خودرو کنند یا آن را به‌طور کامل باز کنند تا نور به‌طور کاملاً مستقیم به داخل خودرو بتابد. تصور تنظیمات سان‌روف خودرو اپل در CarPlay یا حتی از‌ طریق دستیار صوتی سیری، چندان سخت نیست.

اما مطمئناً مهم‌ترین بخش این پتنت این است که شایعات مربوط به فعالیت اپل برای ساخت خودرو، به‌نظر واقعیت دارد.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که اپل همچنان به‌ توسعه‌ و آزمایش یک سیستم خودروی خودران جدید ادامه می‌دهد، درحالی‌که در‌ مورد برنامه‌های تولید، با شرکت‌های دیگر نیز وارد مذاکره شده است. بااین‌حال، حتی اگر همه‌ی شایعات در این‌‌ مورد واقعیت داشته باشد، هنوز سه تا چهار سال تا عرضه‌ی خودرو اپل باقی مانده است. این شرکت اخیراً چند تن از مهندسین تیم خودرو خود را نیز از دست داده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات