پروژه مایباخ؛ خودرو جدید مرسدس بنز با پنل خورشیدی

شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
پروژه‌ی مایباخ خودرو نمایشی مرسدس بنز با پنل خورشیدی است که در همکاری با ویرجیل ابلو طراحی شده و ادای احترامی به این هنرمند فقید است.
تبلیغات

کیفیت کارهای ویرجیل ابلو، طراح مد معروف، به‌لطف رونمایی خودرو جدید مرسدس بنز باردیگر در معرض دید قرار گرفته است. به‌نوشته‌ی Gizmochina، خودرو جدید مرسدس بنز از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند و نتیجه‌ی کار در پروژه‌ای با عنوان پروژه مایباخ (The Project Maybach)‌ به‌نمایش گذاشته شده است.

پروژه‌ی مایباخ نمونه‌ای مثال‌زدنی از همکاری بین مرسدس بنز و ویرجیل ابلو است و رونمایی آن با حمایت خانواده‌ی این هنرمند فقید همراه بود. ابلو هفته‌ی پیش درگذشت و مرسدس بنز می‌گوید زبان طراحی پروژه‌ی مایباخ تاکنون در خودروهای این شرکت مشاهده نشده است.

نمای جلو خودرو خورشیدی پروژه مایباخ مرسدس بنز

خودروساز آلمانی می‌گوید تمامی اِلِمان‌های پروژه‌ی مایباخ به‌صورت اختصاصی طراحی شده‌اند و این خودرو قابلیت‌های تحسین‌برانگیز فراوانی برای جلب نظر علاقه‌مندان به این حوزه دارد. خودرو جدید آلمانی‌ها با طول حدودا ۶ متر، کاپوتی شفاف دارد که پنل‌های خورشیدی در زیر آن تعبیه شده‌اند. به‌لطف این پنل‌های خورشیدی، انرژی موردنیاز باتری الکتریکی خودرو تأمین می‌شود.

پروژه‌ی مایباخ خودرویی نمایشی است که دو نفر را در خود جای می‌دهد و به‌ادعای مرسدس بنز، در طراحی آن از طبیعت الهام گرفته شده است. خودرو جدید مرسدس بنز از چرخ‌های بزرگ آفرود بهره می‌برد.

نمای داخل خودرو خورشیدی پروژه مایباخ مرسدس بنز

پروژه‌ی مایباخ به‌عنوان خودرو برقی نمایشی در همایش «هفته‌ی هنر میامی» به‌نمایش گذاشته شد. ناگفته نماند ویرجیل ابلو که قبلا با مرسدس بنز پروژه‌های مشترکی انجام داده بود، هفته‌ی گذشته در ۴۱ سالگی به‌علت ابتلا به سرطان سرگذشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات