شیائومی دومین شرکت خود را برای تولید خودروهای برقی ثبت کرد

یک‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارش منتشرشده، غول فناوری چینی دومین شرکت خودروسازی خود را درحالی به ثبت رساند که قصد دارد اولین مدل خودرو‌های برقی هوشمند (EV) خود را در سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه برساند.
تبلیغات

شیائومی اوایل سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که قصد دارد وارد صنعت خودرو‌های برقی هوشمند (EV) شود. به‌گزارش گیزموچاینا، غول فناوری چینی برای درک اهمیت تلاش برای عرضه‌ی خودروهای برقی خود از شرکت خودروسازی Xiaomi EV Company Limited رونمایی کرد و امیدوار است از طریق آن به تولید خودرو‌های الکتریکی دست پیدا کند.

احتمالا شیائومی به‌منظور پیشروی در این زمینه با قدرت زیاد، اکنون از دومین شرکت خودروسازی خود با نام شرکت فناوری خودرو شیائومی (Xiaomi Automobile Technology Co., Ltd) رونمایی کرده است. گفته‌ می‌شود این شرکت در پکن با سرمایه‌ی یک میلیارد یوآن به‌ثبت رسیده. حیطه‌ی کسب‌وکار احتمالا، ساخت وسایل نقلیه انرژی جدید، تولید خودرو و توسعه فناوری را شامل می‌شود.

سرمایه‌ی ثبت‌شده یک‌دهم سرمایه شرکت خودروسازی شیائومی است که در ماه سپتامبر با سرمایه‌ی ثبت‌شده‌ی ۱۰ میلیارد یوآن شروع به‌کار کرد. بااین‌وجود، هنوز نمی‌توان با قاطعیت گفت که حیطه‌ی تجارت به‌ چه‌صورت خواهد بود؛ اما انتظار می‌رود این شرکت جدید درحالی‌که اولین شرکت تولید واقعی خود را برعهده خواهد داشت، به تولید به لوازم جانبی نیز بپردازد.

لی جون، بنیان‌گذار شیائومی اخیرا اعلام کرد که انتظار می‌رود این برند تولید انبوه خودروهای برقی خود را در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۴ آغاز کند. به‌نظر می‌رسد این شرکت تمام جنبه‌های کسب‌وکار نوظهور خودروهای برقی را کشف کرده است؛ زیرا لو ویبینگ، مدیر اجرایی شیائومی فاش کرد که درآینده مسئولیت فروش و خدمات پس از فروش بر عهده فروشگاه شیائومی خواهد بود.

نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی ورود شیائومی به صنعت خودروسازی چیست؟ آیا غول فناوری چینی می‌تواند در این زمینه موفق شود؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات