طرح فروش یک‌ساله ایران خودرو ویژه مهرماه ۱۴۰۰ با کاهش پیش پرداخت

طرح فروش یک‌ساله ایران خودرو ویژه مهرماه ۱۴۰۰ با کاهش پیش پرداخت

در جدیدترین طرح پیشفروش ایرانخودرو، از مبلغ پیش‌پرداخت کاسته شده است. این موضوع میتواند به ضرر خریدار باشد.

هشتمین طرح پیشفروش یک‌ساله محصولات گروه صنعتی ایرانخودرو در حالی از امروز (چهارشنبه، ۱۴ مهرماه) به مرحله اجرا درآمده است که در این طرح مثل دورهی ششم، پنج محصول مشابه وجود دارد؛ اما از مبلغ پیش‌پرداخت کاسته شده است. دلیل این موضوع میتواند مصوبه آخر شورای رقابت مبنی بر «عدم مشمولیت تورم برای پیشپرداخت مبلغ خودرو» باشد تا در موعد تحویل خودرو، مبلغ بیشتر باقیمانده از وجه خودرو مطابق تورم محاسبه شود.

به گزارش ایسنا، هفتمین طرح پیشفروش گروه صنعتی ایرانخودرو در سال جاری در حالی در اواخر ماه گذشته (۲۸ شهریورماه) و با عرضه تنها یک خودرو (تارا دستی) اجرا شد.

اکنون ایرانخودرو ثبتنام برای مرحله جدید پیشفروش (هشتمین پیشفروش در سال ۱۴۰۰) با موعد تحویل حداکثر یک‌ساله را با عرضه همان پنج محصول ششمین طرح شامل پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشهای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ در دو مدل دستی و اتوماتیک از امروز (چهارشنبه، ۱۸ مهرماه) آغاز کرده است و به مدت پنج روز تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۸ مهرماه ادامه میدهد. موعد تحویل تمامی خودروها از شهریورماه تا مهرماه سال ۱۴۰۱ و مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد منتخبان تعیین شده است.

در بخشنامه طرح پیشفروش جاری (مهرماه) مبلغ پیشپرداخت محصولات نسبت به طرح مشابه در مردادماه، بین ۱۸ تا ۴۰ میلیون تومان کمتر شده و در حقیقت مبلغ علیالحساب پرداختی بهجای ۵۰ درصد مبلغ فعلی خودرو (طبق روال) به ۴۰ درصد کاهش یافته است. این نکته در بخشنامه فروش ارائه‌شده برای هشتمین طرح پیشفروش نیز وجود دارد.

بهطور مثال پیشپرداخت پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشهای که در طرح فروش مردادماه ۱۰۸ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان در نظر گرفته شده بود، در این طرح جاری (مهرماه) به ۸۶ میلیون و ۵۰۲ هزار تومان کاهش یافته است. در واقع میتوان استنباط کرد که با توجه به نارضایتی خودروسازان از مصوبه شورای رقابت، قصد دارد با کاهش مبلغ واریزی علیالحساب در سال جاری که مشمول تورم هم نمیشود، مشتری سهم بیشتری از مبلغ خودرو را در موعد تحویل خودرو که حدودا یک سال آینده خواهد بود و قطعا در آن زمان قیمتها دستخوش افزایش قیمت و مشمول تورم خواهند شد، بپردازند.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به پایگاه فروش اینترنتی محصولات ایرانخودرو مراجعه کنند. در ضمن، برای پاسخگویی به سؤالات حین ثبت‌‌ نام، شماره تلفن ۰۲۱۸۲۲۷۲۷۲۷ اختصاص یافته است.

شرایط عمومی بخشنامه

افرادی که در قرعهکشی‎های قبلی ایران خودرو انتخاب نشدهاند، میتوانند در طرح پیشفروش عادی ثبتنام کنند. در این برنامه، قیمت خودرو نامشخص و مطابق زمان مبلغ قیدشده در قرارداد خواهد بود.

۱. به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق میگیرد.

۲. متقاضی به ارائه اصل و تصویر گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) ملزم است.

۳. حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت‌‌ نام یا تحویل خودرو) در شرکتهای ایرانخودرو و سایپا ۴۸ ماه است.

۴. امکان صلح و نقلوانتقال خودرو حتی بهصورت وکالتى مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد.

۵. متقاضی هنگام ثبت نام، شمارهحساب (شمارهشبا) خود را باید معرفی کند و از کارتبانکی بهنام خود برای واریز وجه استفاده کند. شماره تلفن همراه معرفیشده نیز باید به نامِ خود متقاضی باشد.

۶. ثبتنام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.

۷. کد نمایندگی که در مرحله دوم و در زمان واریز وجه متقاضی انتخاب میشود، باید با آدرس و کد پستی متقاضی در یک استان باشد.

۸. انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعهکشی به اشخاص ثالث ممنوع است.

۹. گارانتی خودرو پس از سه ماه از زمان تحویل در صورت مراجعه نکردن به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه، باطل میشود. همچنین در مراجعه به نمایندگی، کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتری خودرو الزامی است.

۱۰. سند و فاکتور فروش خودرو تا پایان مدت یکساله رهن نزد شرکت ایرانخودرو باقى خواهد ماند و پس از تسویه‌‌حساب مشترى و فکّ رهن، تحویل مشتریان گرامى خواهد شد.

نکته ۱. برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب روی خودرو)، ثبتنام میسر نخواهد بود.

نکته ۲. اگر افراد بدون گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) یا دارای پلاک انتظامی فعال در این طرح ثبتنام کنند، ضمن منتفی تلقی شدن ثبتنام، تا سه سال نمیتوانند در هیچ‌‌یک از طرحهای فروش آتی محصولات شرکت ایرانخودرو ثبت نام کنند.

نکته ۳. در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو، سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد.

نکته ۴. انتخابشدگان در طرحهای قبلی که موفق به واریز وجه نشدهاند، میتوانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایرانخودرو، مجدداً ثبتنام کنند.

نکته ۵. مشتری مبلغ ۵۰ هزار تومان از ثمن معامله را تا مدت یک سال پرداخت نخواهد کرد و به ازای مبلغ دین و تعهد مشتری بابت منتقل نکردن خودرو به غیر، خودرو به همان مدت در رهن شرکت قرار خواهد گرفت. شرط مدت در این بند، صرفا در اختیار خودروساز است و خریدار نمی‌تواند قبل از موعد مذکور آن را پرداخت کند. پس از گذشت مدت یک سال از صدور فاکتور، مشتری باید رهن خودرو را فک و هزینه‌های متعلقه را مطابق با ضوابط شرکت پرداخت کند و پس‌از‌آن، سند چاپ خواهد شد و در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.

خودرومبلغ پیش‌پرداخت جدید (تومان)مبلغ پیش‌پرداخت قدیم (تومان)زمان تحویلتاریخ فک رهن
پژو 207 دستی سقف شیشه‌ای۸۶ میلیون۱۰۸ میلیونشهریور و مهر ۱۴۰۱یک سال پس از دریافت خودرو
رانا پلاس۷۲ میلیون۹۰ میلیونمهر ۱۴۰۱یک سال پس از دریافت خودرو
سورن پلاس۸۲ میلیون۱۰۲ میلیونمهر ۱۴۰۱یک سال پس از دریافت خودرو
دنا پلاس توربو اتوماتیک۱۵۶ میلیون۱۹۵ میلیونشهریور و مهر ۱۴۰۱یک سال پس از دریافت خودرو
دنا پلاس توربو دنده دستی۱۱۴ میلیون۱۴۳ میلیونمهر ۱۴۰۱یک سال پس از دریافت خودرو

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع ایسنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده