طرح پیش تولید از شاسی بلند لوکس لینکلن شینولا معرفی شد

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
مطالعه 3 دقیقه
لینکلن با همکاری یکی از فروشندگان کالاهای لوکس در آمریکا، نمونه‌ای لوکس و مفهومی از مدل اوییتور را با نام شینولا معرفی کرده است.
تبلیغات

لینکلن اوییتور به‌دلیل سبک طراحی، راحتی سرنشینان، ایمنی مناسب و مصرف سوخت بهینه یکی از خودروهای برتر بازار جهانی در سال ۲۰۲۰ بود. لینکلن برندی لوکس و متعلق به شرکت فورد است که به‌تازگی پیش‌نمایشی از به‌روزرسانی‌های احتمالی مدل اوییتور را با معرفی کانسپت شینولا نمایش داده. شرکت لینکلن برای ساخت و معرفی کانسپت مزبور با شینولا به‌عنوان یکی از فروشندگان معروف کالاهای لوکس آمریکایی همکاری کرده و همه کارها را به بهترین نحوه ممکن انجام داده است.

طراحان لینکلن ابتدا به نمایشگاه مرکزی شینولا در دیترویت رفتند تا از المان‌های موجود در فروشگاه الهام بگیرند و جزئیات بصری برند شینولا را با اوییتور مخلوط کنند. بنابراین، کار تیم لینکلن با یک ساعت و کیف دوفل و صندلی دوچرخه شروع شد و این شرکت به تکامل برخی از ایده‌های شینولا در مسیر افزودن جزئیات بصری به نسخه‌ای منحصربه‌فرد از شاسی‌بلند اوییتور کمک کرد.

Lincoln Aviator Shinola Concept کابین  لینکلن شینولا

لینکلن برای شروع، رنگ سفید بدنه اوییتور شینولا را از ساعت مچی مروارید مادر شینولا با صفحه‌ای آبی رنگ الهام گرفت. همچنین، لینکلن در بخش روکش‌های مسی کانسپت اوییتور شینولا به‌سراغ پوشش مسی صندلی دوچرخه شینولا و اتصالات آن رفت. محیط داخلی اوییتور همچنان لوکس است و صندلی‌ها با روکش جیر کِرِم‌رنگ و با ترکیبی از چرم شینولا ویسکی پوشیده شده‌اند. در دوخت صندلی‌ها نیز، از طرح پارچه راه‌راه شیونلا الهام گرفته شده است و اندازه آن‌ها را متناسب با ابعاد و شکل هفت صندلی اوییتور در نظر گرفته‌اند.

علاوه‌بر‌این، از تکه‌هایی آبی‌رنگ برای انطباق ظاهری اوییتور شینولا با برند لینکلن استفاده شده است. نکته آخر این است که روکشی فلزی و حصیر مانندی روی کنسول مرکزی قرار گرفته و این پوشش تا کنسول ردیف دوم امتداد می‌یابد. لیام باتلر، طراح رنگ و پارچه لینکلن می‌گوید:

همه‌چیز در ارتباط با صمیمیت و انسان و تجربیات شخصی او ساخت شده و همه این‌ها در ژن لینکلن با ادراک و احساس کیفیت بند ساعت چرمی بسته‌شده بر مچ دست شما درهم آمیخته است. این چیزی است که به‌دنبال ساخت آن بودیم و تمام ویژگی‌های یادشده، از دوخت تا استفاده از تکه‌های مسی و بافت‌های مختلف، همگی به زبان طراحی پرواز آرام مرتبط هستند.

کانسپت لینکلن اوییتور شینولا در ماه جاری و در نمایشگاه پبل بیچ کانکورز دلیگانس نمایش داده می‌شود و امیدواریم حداقل برخی از پیشرفت‌های بصری آن را در نمونه‌های تولیدی لینکلن ببینیم.

Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
Lincoln Aviator Shinola Concept
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات