هواوی برای خودروهای فولکس واگن اتصال 4G فراهم می‌کند

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
هواوی قراردادی با یکی از تأمین‌کنندگان قطعات فولکس‌واگن امضا کرده است که شامل مجوز استفاده از پتنت‌های 4G این شرکت برای پوشش حدود ۳۰ میلیون خودرو می‌شود.
تبلیغات

هواوی اعلام کرده که قراردادی برای واگذاری پتنت به یکی از تأمین‌کنندگان قطعات فولکس‌واگن امضا کرده است که بر اساس آن، ۳۰ میلیون خودروی فولکس‌واگن در این طرح تحت پوشش مجوز 4G هواوی قرار خواهند گرفت. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که هواوی این قرارداد را با Rolling Wireless  منعقد کرده که بزرگ‌ترین تأمین‌کننده دستگاه‌های دسترسی به شبکه 4G و 5G برای خودروها است. بر اساس ادعای شرکت چینی، توافق مذکور بزرگ‌ترین قرارداد این شرکت با صنعت خودروسازی به حساب می‌آید.

مدیر بخش حقوقی هواوی، سانگ لیوپینگ، در مورد این همکاری می‌گوید:

به‌عنوان یک شرکت پیشرو، ما صاحب مجموعه‌ای از پتنت‌ها در حوزه تکنولوژی بی‌سیم هستیم که ارزش زیادی برای استفاده در صنعت خودرو دارند. خوشحالیم که بازیگران اصلی بازار خودرو با این ارزش‌ها آشنا هستند. به نظر ما مجوز استفاده از این پتنت‌ها مزایای فراوانی برای کاربران سراسر دنیا خواهد داشت و تکنولوژی‌های پیشرفته ما را در دسترس آن‌ها قرار خواهد داد.

هواوی به خاطر درگیری‌های چند سال اخیرش با ایالات متحده، برنامه‌هایی برای متنوع کردن خدمات و محصولات خود دارد تا قادر به جبران کاهش درآمدهایش باشد که در گزارش سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ شرکت مشهود است. بر این اساس، فروش هواوی در این دوره به اندازه ۱۶٫۵ درصد کاهش داشته که البته به خاطر واگذاری برند آنر در سال گذشته، قابل پیش‌بینی بوده است.

اما به لطف درآمد ۶۰۰ میلیون دلاری فروش پتنت و همچنین تلاش برای بهبود بهره‌وری در بخش‌های عملیاتی و مدیریتی، حاشیه سود هواوی در این دوره افزایش پیدا کرده است. بر اساس گفته‌های یکی از مدیران هواوی به نام اریک ژو: «سال ۲۰۲۱ برای شرکت ما چالش‌های زیادی به همراه خواهد داشت؛ اما زمان مناسبی برای شکل‌گیری استراتژی‌های توسعه آینده شرکت نیز خواهد بود.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات