فراری F8 تریبوتو با تیونینگ نوویتک و قدرت ۸۱۸ اسب بخار معرفی شد

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
شرکت تیونینگ نوویتک فراری F8 تریبوتو را با پیشرانه تقویت‌شده و بدنه حجیم‌تر از نمونه استاندارد معرفی کرد و قصد دارد تنها ۱۵ دستگاه از این سوپراسپرت را روانه بازار کند.
تبلیغات

نوویتک یکی از برترین شرکت‌های تیونینگ آلمان، این بار سراغ فراری F8 تریبوتو می‌رود. این محصول ایتالیایی در حالت استاندارد با موتور ۳٫۹ لیتری و قدرت ۷۱۰ اسب بخار روانه بازار شده‌ است و می‌تواند در کمتر ۲٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. نوویتک شتاب فراری F8 را آن‌چنان جذاب و هیجان‌انگیز نمی‌داند؛ به همین منظور هفته گذشته نمونه تقویت‌شده تریبوتو را با قدرت ۸۱۸ اسب بخار و البته بدنه‌ی کشیده و تهاجمی‌تر از نمونه استاندارد معرفی کرد.

کیت بدنه جذاب فراری F8 تریبوتو برگرفته از برند N-Largo با طراحی ویتورو استروکس، مهندس آلمانی است. ویتورو استروکس با طراحی خود قصد دارد فراری F8 را کشیده‌تر و حجیم‌تر از نمونه استاندارد نشان بدهد. بخش‌های فیبر کربنی در قسمت‌های مختلف بدنه در کنار ظرافت استفاده از خطوط شکسته در طراحی نمای بیرونی، همگی دست به دست هم داده‌اند تا چهره‌ای خشن و مغرور از فراری F8 جدید ببینیم.

در طراحی مجدد سیستم تعلیق، تنظیم ارتفاع خودرو بهبود یافته و اکنون ارتفاع F8 تا شعاع ۱٫۵ اینچ قابل تغییر است. این تنظیم ارتفاع با رینگ Vossen سایز ۲۱ و ۲۲ اینچ، جذابیت زیادی به چهره خودرو می‌دهد. جالب است بدانید که سایز رینگ لاستیک محور عقب و جلو متفاوت بوده، به‌طوری‌که رینگ محور جلو سایز ۲۱ و محور عقب سایز ۲۲ است.

بخش فنی فراری F8 آن‌چنان مورد توجه تیونرهای آلمانی نبوده است. آن‌ها نمای بیرونی خودرو را بیشتر از پیشرانه به‌روزرسانی کرده‌اند؛ اما نباید تغییرات صورت‌گرفته در این بخش را دست کم بگیریم. پیشرانه V8 فراری F8 جدید اکنون توانایی تولید ۸۱۸ اسب بخار قدرت و ۹۳۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این نیرو توسط جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک هدایت می‌شود و با سیستم اگزوز تقویت‌شده، صفر تا صد کیلومتر را در کمتر از ۲٫۶ ثانیه طی کند.

نوویتک قصد دارد تنها ۱۵ نمونه از فراری F8 تریبوتو مذکور را تولید کند؛ اما هنوز قیمتی برای آن اعلام نکرده است. با توجه به هزینه خرید ۲۷۴ هزار دلاری F8 در بازار ایالات متحده آمریکا، باید قیمتی فراتر از این انتظار داشته باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات