پروسه سیتی ۲۰۲۱؛ جدیدترین خودرو برقی تویوتا معرفی شد

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
ون تویوتا Proace City مدل ۲۰۲۱ با دو مدل مجهز به پیشرانه برقی و بنزینی تولید می‌شود. نسخه الکتریکی با ظرفیت پیمایش ۲۸۰ کیلومترپیکربندی‌های باری و مسافربری خواهد داشت.
تبلیغات

تقریباً دو سال از زمانی می‌گذرد که تویوتا برای اولین‌ بار برنامه خود را برای گسترش ون Proace City با نسخه‌های برقی می‌گذرد. به گزارش Carscoops، تنها چند ماه پس از عرضه نسخه بزرگ‌تر Proace ورسو EV، خودروساز ژاپنی از نسخه‌های بدون آلایندگی ون سبک تجاری (LCV) و مدل مسافربری Proace City رونمایی کرد.

همانند فرایند ورسو، مدل کوچک‌تر Proace City نیز توسط گروه PSA سابق ساخته شده است (اکنون زیرمجموعه گروه استلانتیس به شمار می‌رود) و در طراحی خود از سری ون‌های کامپکت این خودروساز فرانسوی شامل پژو پارتنر، سیتروئن برلینگو و اوپل/ واکسهال کامبو الگو می‌گیرد.

دو مدل از تویوتا Proace City با پیکربندی‌های مختلف از جمله ون باری، نسخه‌های پنج و هفت صندلی با فاصله محوری استاندارد و بلند و ون دوکابین در آینده نزدیک راهی بازار می‌شوند. قرار است این مدل‌ها در سه‌ماهه چهارم سال جاری به نمایندگی‌های اروپایی تویوتا برسد. ظرفیت بار و یدک‌کشی مدل‌های مجهز به پیشرانه احتراق داخلی تقریباً با نسخه الکتریکی مطابقت دارد و به ترتیب ۸۰۰ و ۷۵۰ کیلوگرم است.

نمای جلو ون برقی تویوتا پروسه سیتی 2021 / 2021 Toyota Proace City Electric Van خاکستری رنگ

تویوتا Proace City ۲۰۲۱ از همان سیستم محرکه برقی Proace ورسو استفاده می‌کند. این پیشرانه متشکل از یک موتور الکتریکی است که چرخ‌های جلو را حرکت می‌دهد و ۱۳۴ اسب‌بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و دارای باتری ۵۰ کیلووات ساعت است. بسته به پیکربندی ون، بین ۱۱٫۲ تا ۱۱٫۷ ثانیه طول می‌‌کشد تا Proace City از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن به ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. ظرفیت پیمایش این طبق استاندارد WLTP بین ۲۶۰ تا ۲۸۰ کیلومتر است.

شارژ مجدد باتری با استفاده از شارژر استاندارد تک‌فاز داخلی باید در شب انجام شود؛ زیرا ۷٫۵ ساعت طول می‌کشد. با شارژر سه‌فاز ۱۱ کیلووات اختیاری، زمان پر شدن باتری‌ها به ۵ ساعت کاهش می‌یابد. این باتری همچنین از شارژ سریع ۱۰۰ کیلووات DC پشتیبانی می‌کند و در مدت ۳۰ دقیقه می‌توان ۸۰ درصد آن را شارژ کرد.

دقیقاً مانند ون‌های دیگر تویوتا، Proace City ۲۰۲۱ دارای سوئیچی است که به رانندگان امکان انتخاب بین حالت‌های رانندگی اکو، نرمال و پاور (Power) می‌دهد. هر یک از آن‌ها قدرت خروجی و گشتاور را تنظیم می‌کنند و اوج قدرت خروجی فقط در حالت پاور دردسترس قرار می‌گیرد.

کابین و داشبورد ون برقی تویوتا پروسه سیتی 2021 / 2021 Toyota Proace City Electric Van خاکستری رنگ

دقیقاً همان تیپ‌هایی که برای نسخه‌های مجهز به پیشرانه احتراق داخلی وجود دارد، در نسخه‌های برقی نیز تکرار می‌شود. بنابراین ون جمع‌وجور و برقی Proace City در تیپ‌های بیس (Base) و کامفورت (Comfort) به بازار عرضه می‌شود؛ درحالی‌که مینی‌ون Proace ورسو در نسخه‌‌های کامبی (Combi)، شاتل (Shuttle)، فمیلی (Family) و فمیلی پلاس (+Family) برای مشتریان ارائه خواهد شد.

نمای عقب ون برقی تویوتا پروسه سیتی 2021 / 2021 Toyota Proace City Electric Van خاکستری رنگ
کابین و داشبورد ون برقی تویوتا پروسه سیتی 2021 / 2021 Toyota Proace City Electric Van خاکستری رنگ
نمای جلو ون برقی تویوتا پروسه سیتی 2021 / 2021 Toyota Proace City Electric Van خاکستری رنگ
نمای جانبی ون برقی تویوتا پروسه سیتی 2021 / 2021 Toyota Proace City Electric Van خاکستری رنگ
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات