سوپراسپرت FV فرانجیونتو سورپاسو معرفی شد

سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت ایتالیایی اف‌وی فرانجیونتو از خودروی سوپراسپرت سورپاسو در دو مدل استراداله و GTXX با بیشینه قدرت ۸۵۰ اسب‌بخار رونمایی کرد که از فناوری هوش مصنوعی برای دستیار رانندگی بهره می‌برد.
تبلیغات

وقتی صحبت از خودروهای سوپراسپرت ایتالیایی می‌شود، نام اف‌وی فرانجیونتو (FV Frangivento) به احتمال زیاد در بالای فهرست نامزدها نخواهد بود؛ اما این موضوع مانع خودروساز مستقر در تورین برای معرفی آخرین مدل خود با نام FV Frangivento Sorpasso نمی‌شود.

نمای جانبی خودروی سوپراسپرت فرانجیونتو سورپاسو استراداله / FV Frangivento Sorpasso Supercar

به گزارش موتوروان، پس از ابرخودرو ۱۰۰۰ اسب بخاری Asfane DieciDieci و رودستر برقی ۱٫۶ میلیون دلاری شارلوت (با آکواریوم ماهی توکار)، سورپاسو یک ویژگی خاص دارد. این محصول در دو مدل Stradale و GTXX در دسترس است، زیرا خریداران مدل دومی می‌توانند برای سفارشی‌سازی، دو X انتهایی را به اعداد دلخواه خود تغییر دهند.

جدا از این، خریداران سورپاسو استراداله و GTXX می‌توانند به مدت ۳۰ روز وارد دو برنامه شخصی به نام Programma Sviluppo و Programma Ego شوند که در آن می‌توانند در کنار یکدیگر با متخصصان فرانجیونتو برای طراحی خودروی خود همکاری کنند.

سورپاسو استراداله با جذابیت بیشتر و طراحی ظریف‌تر، از مدل دیگر متفاوت شده است. این خودروی نمایشی است که در تصاویر مطبوعاتی نشان داده شده و در رنگ‌ هرمس گری (Hermes Gray) وجود دارد. از طرف دیگر، سورپاسو GTXX از بدنه‌ای دورنگ بهره می‌برد و با الهام از خودروهای GT3، ظاهر تهاجمی‌تری دارد.

در تصاویر مطبوعاتی مشخص نشده است؛ ‌اما گفته می‌شود که کابین‌ هر دو خودروی سوپراسپرت سورپاسو از آلکانترا و همچنین چرم‌های مصنوعی ساخته‌‌شده توسط آتلیه تاریخی ماریو لِوی مستقر در تورین عرضه خواهد شد. همچنین این خودرو با دستیار رانندگی آواتار اختیاری همراه خواهد بود که به نظر می‌رسد کمک‌راننده هوشمند با ویژگی‌های انسانی قابل تنظیم باشد. گفته می‌شود که فناوری هوش مصنوعی (AI) توسط Sistemevo توسعه یافته است و مانند سرنشین شخصی، توانایی مکالمه با استفاده از زبان طبیعی را دارد.

سورپاسو استراداله از پیشرانه تنفس طبیعی خورجینی ۱۰ سیلندر بهره می‌برد و برای تولید ۶۱۰ اسب‌بخار از فناوری القای اجباری استفاده نمی‌کند. از سوی دیگر، سورپاسو GTXX مجهز به سوپرشارژر است تا ۸۵۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند و به آن اجازه می‌دهد تا در عرض ۲٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و بیشینه سرعت ۳۴۵ کیلومتر بر ساعت به دست آورد.

نمای عقب خودروی سوپراسپرت فرانجیونتو سورپاسو استراداله / FV Frangivento Sorpasso Supercar

قیمت این خودروی سوپراسپرت ذکر نشده است؛ اما اف‌وی فرانجیونتو اعلام کرده که علاقه‌مندان و مجموعه‌داران از قبل رزرو خود را انجام داده‌اند و خودروهای خود را تا پایان ماه جولای تحویل می‌گیرند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات