پیش نمایش رنو 5 برقی با الهام از مدل کلاسیک رونمایی شد

پنج‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
مطالعه 3 دقیقه
رنو برای طراحی هاچبک برقی آینده خود، از یک مدل کلاسیک و شناخته‌شده استفاده خواهد کرد. این محصول، در نمای رو‌به‌رو و پشت، شباهت زیادی به رنو 5 تولید ۱۹۷۲ دارد.
تبلیغات

رنو 5، یکی از موفق‌ترین خودروهای ساخت فرانسه است که بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۶ در کشورهای مختلف از جمله ایران تولید شد. این مدل، قبل از عرضه پراید، مهم‌ترین محصول سایپا بود و تا سال ۱۳۸۶ توسط پارس خودرو به نام رنو PK عرضه می‌شد. رنو 5 برای ۱۴ سال، پرفروش‌ترین خودرو فرانسه بود و به تعداد ۵/۵ میلیون دستگاه تولید شد.

خودروسازی رنو، برنامه‌ی جامعی برای تولید محصولات برقی دارد. زیرمجموعه‌های این گروه، مثل داچیا و آلپاین نیز، در آینده نزدیک عرضه مدل‌های الکتریکی را آغاز خواهند کرد. رنو تصمیم گرفته است در سال ۲۰۲۵، هفت خودرو برقی در سبد محصولات خود داشته باشد. یکی از این تولیدات، هاچبک کوچک و اسپرت (سوپر مینی) با طراحی الهام‌گرفته از رنو 5 خواهد بود.

renault 5 EV رنو 5 برقی نمای پشت
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای روبرو
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای بالا
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای جانبی
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای پشت و جلو
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای سپر و چراغ
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای چراغ عقب
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای چرخ
renault 5 EV رنو 5 برقی نمای پشت و جانبی

محصول رنمایی شده توسط رنو، یک نمونه پیش‌تولید (پروتوتایپ) است و از نظر تجاری فراتر از یک مدل مفهومی، محسوب می‌شود. رنو 5 برقی که در آینده تولید خواهد شد، شباهت زیادی به تصاویر منتشر شده از مدل پروتوتایپ خواهد داشت. در این طرح، علاوه‌بر چراغ‌های جلو و عقب، خطوط قرمز روی بدنه نیز وجود دارند که یادآور رنو 5 جی‌تی توربو کلاسیک است.

مدیران رنو با طراحی R5 جدید، نوید یک خودرو الکتریکی با قیمت مناسب برای عامه مردم را می‌دهند؛ چراکه رنو 5 قدیمی با بیش از ۲۰ سال سابقه تولید، محصولی اقتصادی و پرفروش بود. همچنین، مدل‌های مختلف مثل رنو ۴ در کلاس هاچبک شهری و مگان کراس‌اور نیز، احتمالا با پیشرانه الکتریکی عرضه خواهند شد.

Mobilize  Twizy موبالایز توویزی
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای پشت
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای جانبی
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای روبرو
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای پشت و جانبی
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای عقب و سقف
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای روبرو
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای گروهی
Mobilize  Twizy موبالایز توویزی نمای درهای ورودی

یکی از برندهای جدید رنو با نام موبالایز، تولید خودروهای برقی کوچک دونفره، مشابه توویزی (Twizy) را به‌ عهده می‌گیرد. نمونه‌ی اولیه از تولیدات این مجموعه به‌تازگی رونمایی شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات