دیدگاه طراح سابق بی ام و، فراری و مک‌لارن در مورد خودروهای Cyberpunk 2077

یک‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
فرانک استفنسون طراح سابق بی‌ام‌و، فراری، مازراتی، فیات، لانچیا، مک‌لارن و آلفارومئو در مورد خودروهای Cyberpunk 2077 نظرات جالبی دارد.
تبلیغات

فرانک استفنسون یکی از تأثیرگذارترین طراح‌های دنیای خودرو در چند سال اخیر محسوب می‌شود که برای شرکت‌هایی مثل بی‌ام‌و، فراری، مازراتی، فیات، لانچیا، مک‌لارن و آلفارومئو کار کرده است. استنفسون ۶۱ ساله، متولد کازابلانکا (بزرگ‌ترین شهر مراکش) و به چند زبان مسلط است؛ فورد اسکورت کازورث RS، نسل اول بی‌ام‌و X5، مینی کوپر ۲۰۰۰، فراری F430، مازراتی MC12، فراری FXX، فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۰۷ و محصولات دوران جدید احیای مک‌لارن شامل MP4-12Cا،P1،ا675LT،ا570S و 720S از مشهورترین خودروهایی هستند که فرانک استفنسون طراحی کرده است.

استفنسون از اوایل سال ۲۰۱۹ کانال اختصاصی خود را در یوتیوب اداره می‌کند؛ این طراح مشهور، مدتی پیش ویدیویی جذاب در بررسی طراحی خودروهای بازی GTA V منتشر کرد که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را تماشا کنید. حالا به درخواست طرفدارانش، استنفسون ویدیوی دیگری برای بررسی طراحی خودرو در بازی ویدیویی منتشر کرده که وب‌سایت CarScoops آن را به ‌اشتراک گذاشته است؛ بازی جنجالی Cyberpunk 2077.

استفنسون کاملا در مورد حواشی عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 آگاه است و حتی خاطره‌ی جالبی در این مورد تعریف می‌کند. فرایند تولید محصول همیشه با اتفاقات غیر منتظره همراه است؛ استفنسون ایرادات فنی و باگ‌های فراوان Cyberpunk 2077 را با مشکل کمبود قطعه برای سوپراسپرت مک‌لارن MP4-12C در آخرین روزهای مانده به عرضه مقایسه می‌کند. مک‌لارن MP4-12C در زمان فروش خودروی کاملی نبود و مشکلات نرم‌افزاری در رهیاب ماهواره‌ای و سیستم اطلاعاتی و سرگرمی داشت؛ اما به ‌مرور زمان همه ‌چیز برطرف شد. باید دید داستان Cyberpunk 2077 و CD Projekt هم به ختم به خیر می‌شود یا نه!

Cyberpunk 2077 Quadra Turbo R Vtech بازی

استنفسون طراحی خودروهای Cyberpunk 2077 را ترکیب مدل‌های ۱۹۸۰ با نیم‌نگاهی به آینده توصیف می‌کند و به ‌نظرش در این مفهوم، بهترین خودرو Quadra Turbo R Vtec است. طراح سابق فراری و مک‌لارن، Quadra Turbo R Vtec را خودرویی معرفی می‌کند که گویا وقتی شرکت‌های آمریکایی و دیترویتی به ‌دنبال طراح ایتالیایی بودند، تولید کرده‌اند. Quadra Turbo R Vtech شباهت زیادی به فراری تستاروسا دارد؛ البته از نظر نقد طراحی، با خودرویی شلخته و بی‌دروپیکر روبه‌رو هستیم.

Arch Nazare بازی Cyberpunk 2077

خودروی بعدی که استفنسون نقد می‌کند، Chevillon Thrax 388 Jefferson است که مدلی لوکس و بزرگ با طراحی خودروهای دهه ۱۹۷۰ آمریکایی محسوب می‌شود. اما علاقه‌ی اصلی استفنسون، موتورسیکلت‌ است و Cyberpunk 2077 به ‌لطف همکاری مستقیم با شرکت آرچ (Arch)، در این زمینه کمبود ندارد. آرچ، تولیدکننده‌ی موتورسیکلت‌ سفارشی در آمریکا با مدیریت مشترک کیانو ریوز و گارد هالیجنر است که براساس مدل Method 143، موتورسیکلت Arch Nazare به بازی Cyberpunk 2077 رسیده است. استفنسون اشاره می‌کند که احتمالا طراحی این موتورسیکلت را به ‌تمام خودروهای بازی ترجیح می‌دهد؛ او معتقد است که در آینده، موتورسیکلت‌های کافه ریسر ظاهری مشابه Nazare خواهند داشت.

فرانک استفنسون در پایان بررسی طراحی خودروها و موتورسیکلت‌ها، توسعه‌دهنده‌های بازی Cyberpunk 2077 را تحسین می‌کند. ترکیب طراحی قدیمی و آینده‌نگرانه در این بازی به ‌خوبی انجام شده است و حتی پورشه ۹۱۱ با اینکه کم‌ترین تغییر را دارد، باز هم جدید به ‌نظر می‌رسد.

Cyberpunk 2077 یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی چند سال گذشته بود که سرانجام با انبوهی از باگ‌ها و عملکرد فنی ضعیف در کنسول‌های نسل هشتم منتشر شد تا تنها افرادی که PC قدرتمندی دارند، از جدیدترین ساخته‌ی توسعه‌دهنده و ناشر لهستانی CD Projekt لذت ببرند. این بازی در زومجی بررسی شد و امتیاز ۸ کسب کرد.

نظر شما در مورد طراحی خودروها و موتورسیکلت‌های Cyberpunk 2077 چیست؟ بهترین و بدترین مدل کدام هستند؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات