پیش نمایش هوندا سیویک 2022 معرفی شد

چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
پرفروش‌ترین محصول هوندا در بازار جهانی، سال آینده با نسل جدید تولید می‌شود. سیویک ۲۰۲۲، کمی بزرگ‌تر از نسخه‌های قبلی خواهد بود و توجه ویژه به مدل سدان خواهد داشت.
تبلیغات

حدود ۵۰ سال پیش، نسل اول هوندا سیویک معرفی شد. این محصول، یک هاچبک کوچک دودر بود و بعدها به مدل‌های چهاردر و سدان، ارتقا پیدا کرد. هدف از تولید سیویک در سال ۱۹۷۲، افزایش فروش هوندا در امریکا؛ هم‌زمان با افزایش قیمت سوخت در سطح جهانی بود. این استراتژی تجاری، به موفقیت رسید و جای خالی خودروهای کم‌مصرف در بازار ایالات متحده را پر کرد.

سیویک پروتوتایپ ۲۰۲۲، یک سدان جدید براساس پلتفرم قبلی سیویک است. این نمونه‌ی پیش‌تولید نشان می‌دهد، طراحی داخلی و بیرونی نسل یازدهم، تغییر خواهد کرد تا ایمنی بالاتر، فناوری‌های بیشتر و آیرودینامیک بهتر داشته باشد.

زبان طراحی هوندا در سال آینده، احتمالا تغییر خواهد کرد. این برند مشهور ژاپنی، چراغ‌های باریک‌تر و جلوپنجره‌ی کوچک‌تر برای محصولات جدید خود ارائه می‌کند. از نمای جلو سیویک ۲۰۲۲، می‌توان متوجه برآمدگی سپر نسبت به جلوپنجره شد که حالت اسپرت و تهاجمی خودرو را تقویت خواهد کرد. ورودی هوا در این قسمت، بزرگ‌تر خواهد شد و حفره‌های طرفین سپر جلو، نمایی مدرن و فاقد مه‌شکن‌های سنتی خواهند داشت.

Honda Civic Prototype هوندا سیویک پروتوتایپ 2022 نمای عقب
Honda Civic Prototype هوندا سیویک پروتوتایپ 2022
Honda Civic Prototype هوندا سیویک پروتوتایپ 2022
Honda Civic Prototype هوندا سیویک پروتوتایپ 2022
Honda Civic Prototype هوندا سیویک پروتوتایپ 2022

در نمای جانبی و عقب سیویک ۲۰۲۲، شباهت‌هایی با لکسوس GS و تویوتا کمری دیده می‌شود. حالت L در چیدمان نور داخل چراغ عقب، مشابه نوار LED روشنایی روز در چراغ‌های جلو است. حجم‌دهی کاپوت عقب با لبه‌ی برجسته، حس اسپرت سیویک در نمای عقب را بهبود می‌دهد. خطوط بدنه در سپرها، جایگاه پلاک و درهای ورودی نیز، بسیار بهتر از مدل‌های قبلی سیویک به‌نظر می‌رسد. مدل پروتوتایپ با رنگ جدید بدنه، چرخ‌های سیاه ۱۹ اینچ و جایگاه ویژه برای خروجی اگزوزها ارائه شده است.

تفاوت سیویک ۲۰۲۲ با نسل‌های قبلی، در فضای داخلی بیشتر نمود پیدا خواهد کرد. یک داشبورد نسبتا ساده و تخت با نمایشگر ایستاده در بالا و حالت لانه زنبوری سرتاسری برای خروجی تهویه مطبوع، مهم‌ترین تغییرات سیویک در آینده خواهند بود. هنوز تصویر رسمی از کابین این خودرو منتشر نشده است اما کاهش کلیدهای فیزیکی و بهبود چیدمان ادوات مختلف با هدف افزایش کارایی، در رندرهای گرافیکی دیده می‌شوند. این سبک، پیش‌تر برای هوندا e استفاده شده بود.

Honda Civic Prototype هوندا سیویک پروتوتایپ 2022 نمای داخلی

در بازار جهانی، مدل فعلی هوندا سیویک سدان، آستانه قیمت ۲۱ هزار دلار دارد و با امکانات بیشتر، به قیمت ۲۸ هزار دلار فروخته می‌شود. قیمت نسخه ویژه با نام تایپ R هم ۳۷ هزار دلار است. احتمالا مدل جدید سیویک که سال آینده تولید خواهد شد، تغییری چندان از نظر قیمت نخواهد داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات