هیوندای کنا الکتریک 2021 معرفی شد

چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
جدیدترین مدل از کراس‌اور شهری هیوندای با پیشرانه تمام برقی تولید می‌شود. کنا الکتریک ۲۰۲۱، شعاع حرکتی ۴۸۴ کیلومتر و پیشرانه ۲۰۰ اسب ‌بخار خواهد داشت.
تبلیغات

برخلاف تصور عموم، رکورد جهانی بیشترین مسافت طی‌شده با یک خودرو برقی تولید انبوه، به محصولات تسلا یا تولیدات خودروسازان ژاپنی تعلق ندارد. در سال ۲۰۱۸، مدل استاندارد هیوندای کونا توانست در پیست مثلثی و مدور لاسیتز‌رینگ آلمان (Lausitzring)،ا۱۰۲۶ کیلومتر را با یک شارژ طی کند و رکورددار شود. این خودرو با کارکرد قابل قبول در ارتفاع ۵۷۳۱ متری کوهستان‌های تبت نیز دارای رکورد ویژه در کتاب گینس است.

نمای سه چهارم جلو کراس اور هیوندای کنا ان لاین / Hyundai Kona N-Line crossover قرمز رنگ با زمینه آسمان آبی
نمای عقب کراس اور هیوندای کنا ان لاین / Hyundai Kona N-Line crossover قرمز رنگ در جاده با زمینه آسمان آبی
هیوندای کنا تمام برقی 2020

هیوندای کنا الکتریک ۲۰۲۰

تا امروز ۱۲۰ هزار دستگاه کنا برقی در دنیا فروخته شده که سهم کشورهای اروپایی، تقریبا ۵۰ درصد بوده است. از سال ۲۰۲۰ خط تولید جدیدی برای کنا در جمهوری چک راه‌اندازی شد تا پاسخگوی تقاضا برای این کراس‌اور شهری باشد. هیوندای کونا همچنان بر اساس نسل اول مدل ۲۰۱۷ در کره جنوبی، چین و الجزایر مونتاژ می‌شود.

برای سال ۲۰۲۱، چهره کنا متحول خواهد شد و فیس‌لیفت جامع خواهد داشت. چراغ‌های اصلی در مدل جدید، باریک‌تر شده‌اند و فاقد فریم‌ کروم هستند. جزئیات و طرح‌های ظاهری روی جلوپنجره کنا ۲۰۲۰، از مدل آینده حذف خواهند شد و حتی ادوات متصل‌کننده‌ی چراغ‌های جلو به یکدیگر، وجود نخواهند داشت. با این ترفند، خط اتصال کاپوت جلو به بدنه بسیار باریک‌ و محو شده است. چراغ‌های داخل سپر نیز حالتی مدرن و متفاوت خواهند داشت.

Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک نمای عقب
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک نمای عقب
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک
Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک

در نمای پشت، ادوات پلاستیکی سیاه‌رنگ که سرتاسر سپر و بخش بزرگی از گلگیرهای عقب را پوشش می‌دادند از کنا ۲۰۲۱ حذف خواهند شد. در نمای جانبی هم قطعات پلاستیکی رکاب‌ها به‌وضوح کاهش پیدا خواهد کرد. چرخ‌های جدید با چراغ عقب‌های متفاوت، دیگر تغییرات کونا ۲۰۲۱ نسبت به مدل فعلی هستند.

نسخه پایه از کونا الکتریک، ۱۳۶ اسب‌ بخار قدرت دارد و سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۰ ثانیه فراهم می‌کند. این خودرو مجهز به باتری‌های ۳۹/۲ کیلووات ساعتی است و شعاع حرکتی ۳۰۵ کیلومتر خواهد داشت. دیگر مدل کنا الکتریک با قدرت ۲۰۴ اسب‌ بخار تولید می‌شود و ۸ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شعاع حرکتی این خودرو به لطف باتری ۶۴ کیلووات ساعتی به ۴۸۴ کیلومتر می‌رسد. هر دو مدل هیوندای کنا الکتریک از ابتدای شروع حرکت، گشتاور ۳۹۵ نیوتن‌متر تولید می‌کنند.

اتصال کنا الکتریک به شارژ DC با قدرت ۱۰۰ کیلووات در مدت‌زمان ۴۷ تا ۵۴ دقیقه، ۸۰ درصد ظرفیت باتری‌ها را تکمیل می‌کند. شارژ خودرو هنگام استفاده از شارژر سه‌فاز AC در ایستگاه‌های ویژه، سریع‌تر خواهد بود. سیستم‌های برقی کنا با ۱۷۰ هزار ایستگاه شارژ شهری در سراسر اروپا هماهنگ هستند. شارژ کامل این خودرو با برق شهری، ۷ تا ۹/۵ ساعت در مدل‌های مختلف زمان می‌برد.

Hyundai Kona Electric 2021 هیوندای کنا الکتریک نمای داخلی

دیگر نکته مهم برای کونا الکتریک ۲۰۲۱، فهرست نسبتا کاملی از امکانات رفاهی و ایمنی است که برای مدل قبلی، قابل سفارش نبود. اتصال خودرو به اینترنت، علاوه‌بر امکان به‌روزرسانی نرم‌افزاری و رفع ایرادات فنی، ارتباط مجازی با مرکز سرویس و تعمیر را بدون نیاز به راننده انجام می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های ایمنی هیوندای اسمارت سنس (SmartSense) در کنا الکتریک ۲۰۲۱ به شرح زیر هستند:

 • هشدار نقطه کور (BCA)
 • هشدار برخورد از پشت
 • هشدار جلوگیری از برخورد هنگام خروج از پارک (LVDA)
 • هشدار خروج ایمن از خودرو (SEW)
 • هشدار فراموشی اجسام یا کودکان در صندلی عقب (RSA)
 • ترمز خودکار جلوگیری از برخورد با عابر پیاده و دوچرخه‌سوار (FCA-Ped)
 • کروز کنترل هوشمند با توقف و حرکت خودکار (SCC w / S&G)
 • کمک به مانور خودرو بر اساس تغییر جهت خط جاده (LFA)
 • سیستم کمکی حفظ خودرو بین خطوط (LKA)
 • هشدار محدودیت سرعت (ISLW)
 • تشخیص هوشیاری راننده (DAW)

قیمت نهایی هیوندای کنا الکتریک ۲۰۲۱ هنوز اعلام نشده است؛ اما می‌توان انتظار داشت در مدل پایه، تفاوت قیمت چندانی با نمونه فعلی نداشته باشد. نسخه ۲۰۲۰ این خودرو ‌با آستانه قیمت ۳۸ هزار دلار فروخته می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات