فیات 500 برقی 3+1 معرفی شد

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
فیات از نسخه سه‌در و کاملا جدید خودروی الکتریکی 500e رونمایی کرد که دارای درِ کوچکی در سمت سرنشین است. این مدل به‌عنوان سری ویژه La Prima با مجموعه‌ای از آپشن‌های سفارشی به فروش می‌رسد.
تبلیغات

فیات برای اولین ‌بار در ماه مارس سال جاری از مدل کاملا جدید 500 الکتریکی (یا 500e) رونمایی کرد. چند روز قبل از اینکه دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی گسترده رو‌به‌رو شود، خودروساز ایتالیایی پیش‌نمایش آینده خودروی معروف خود را به نمایش گذاشت که اولین عضو اصلاح‌شده از خانواده 500 به شمار می‌رود. با گذشت بیش از هفت ماه، فیات از نسخه جدید این مجموعه با نام 500 الکتریکی ۳ + ۱ رونمایی کرد. فیات 500 الکتریکی ۳+۱، دارای دو در اصلی برای طرفین و یک در کوچک سمت راست است تا ورود و خروج سرنشنیان ردیف عقب را بهبود بخشد.

نمای سه چهارم خودروی برقی فیات 500 / Fiat 500 Electric با منظره آسمان

مسئولان فیات می‌گویند این نسخه جدید و کاربردی خودروی الکتریکی شهری برای افرادی طراحی شده است که خانواده دارند و باید به‌صورت روزانه، کارهای مختلفی انجام دهند. این محصول جدید با عنوان «کاملا جدید، کاملا برقی و با در اضافه» توصیف شده است؛ اما هنوز نام مشهور «فیات 500» را با خود یدک می‌کشد. این اساساً همان خودرویی است که در مارس امسال به نمایش گذاشته شد؛ اما ‌اکنون در کوچکی در سمت سرنشین اضافه شده است و همان‌طور که در تصاویر می‌بینید، در سمت راننده وجود ندارد.

خبر خوب اینکه قدرت مانور فیات 500 به خطر نیفتاده؛ زیرا نسخه سه‌در این خودرو دارای ابعادی دقیقاً مشابه 500e استاندارد است. جالب اینجا است که هیچ تفاوتی بین اندازه و شکل در سرنشین در 500e ۳ + ۱ و 500e معمولی وجود ندارد. در این مدل گل‌گیر محکم در مدل استاندارد به درِ کوچکی تبدیل می‌شود که دارای لولایی در عقب است.

فیات خاطرنشان می‌کند که درِ جدید با وجود اینکه ۳۰ کیلوگرم به وزن کلی خودرو اضافه می‌کند، بر هندلینگ و مصرف انرژی آن تأثیر نمی‌گذارد. ناگفته نماند که به‌عنوان یک اقدام ایمنی، درِ کوچک عقب فقط هنگام باز شدن درِ سمت سرنشین قابل باز شدن است.

نمای جانبی خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric با در سوم

فروش فیات 500 الکتریکی جدید ۳ + ۱ در قالب سری ویژه La Prima آغاز می‌شود که دارای تجهیزات استاندارد زیادی از جمله کروز کنترل تطبیقی​​، چراغ‌های جلوی تمام LED، سیستم تشخیص علائم راهنمایی، حسگرهای ۳۶۰ درجه پارکینگ، دوربین پارک و تعداد بیشتری امکانات رفاهی است. فیات همچنین سه تیپ مختلف برای مدل معمولی 500 شامل اکشن، Passion و آیکون عرضه می‌کند که ترکیبی متفاوت از پکیج باتری، موتور الکتریکی، آپشن‌ها و امکانات سفارشی برای مشتریان ارائه می‌دهد.

نمای چراغ عقب خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric
نمای جانبی خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric در کنار سازه معماری در شب
نمای جانبی خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric در داخل پارکینگ
نمای جلو خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric در جاده
نمای عقب خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric
نمای داخل کابین خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric
نمای جانبی خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric در حال شارژ
نمای سه چهارم خودروی الکتریکی فیات 500 / Fiat 500 Electric در خیابان با چراغ روشن
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات