پیش‌نمایش فورد F-150 با پیشرانه تمام برقی

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
فورد می‌کوشد تا سال آینده، نسخه‌ی تمام‌الکتریکی وانت F-150 را با قدرت فنی بیشتر از مدل بنزینی عرضه کند.
تبلیغات

فورد F-150 پرفروش‌ترین خودرو آمریکا در سال‌های اخیر بوده است. این محصول مدل‌های متنوعی دارد که همگی بنزینی یا دیزلی هستند. با گذشت ۷۲ سال، هشت نسل از وانت F-150 تولید شده است تا این این خودرو، قدیمی‌ترین و پرفروش‌ترین مدل در تاریخ ۱۱۷ ساله‌ی فورد باشد.

هنوز اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی F-150 تمام‌برقی منتشر نشده است؛ ولی این محصول احتمالا برای سال ۲۰۲۲ آماده‌ی فروش می‌شود و اواخر سال ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد. با وجود رقبای مهمی مثل تسلا سایبر تراک و نیکولا و ریوین R1T، فورد نیز تلاش می‌کند محصولی در کلاس وانت‌های تمام‌الکتریکی داشته باشد.

مدیران فورد معتقدند قدرتمندترین مدل از وانت F-150 در سال‌های آینده به پیشرانه‌ی تمام‌برقی مجهز خواهد بود. اگر نسخه‌ی رپتور با پیشرانه‌ی ۳/۵ لیتر اکوبوست را قوی‌ترین مدل امروزی در نظر بگیریم، F-150 برقی باید بیش از ۴۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن‌متر گشتاور داشته باشد. همچنین، نمونه‌های ویژه از وانت فورد با کد F-250۰ و F-350 هم وجود دارند که همراه پیشرانه‌ی ۶/۷ لیتر دیزلی، ۴۷۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۲۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند.

شعاع حرکتی برای نسخه‌ی پایه از F-150 برقی حدود ۴۸۰ کیلومتر برآورد شده است. باتوجه‌به قیمت ۵۵ هزار دلاری برای مدل رپتور و ۸۰ هزار دلاری برای F-350، احتمالا F-150 تمام‌الکتریکی ۹۰ تا ۱۰۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات