فورد موستانگ النور با قیمت ۵۰۰هزار دلار به فروش می‌رسد

یک‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
خودرو فورد موستانگ Eleanor که در فیلم سینمایی «سرقت در ۶۰ ثانیه» با بازی نیکلاس کیج حضور داشت، با قیمت حدود ۵۰۰،۰۰۰ دلار در امارات متحده عربی به فروش می‌رسد
تبلیغات

تمام ماکت‌های خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی GT500 النور (Eleanor) بسیار اغراق‌آمیز و جالب هستند. بااین‌حال، خودرویی که در تصاویر مشاهده می‌کنید، ماکت نیست بلکه یکی از خودروهای واقعی استفاده‌شده در فیلم «سرقت در ۶۰ ثانیه» است. تنها ۱۱ دستگاه خودروی یکسان موستانگ النور برای تهیه فیلم توسط Cinema Vehicle Services، استیو استنفورد و چیپ فوز ساخته شد. ادعا می‌شود که تنها سه دستگاه از این خودروها در فیلم استفاده شدند و به‌نظر می‌رسد النور کنونی یکی از آن‌ها باشد.

نمای جلو خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی gt500 النور / ford mustang shelby gt500در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه

فورد موستانگ شلبی GT500 النور در العین کلاس موتورز (Al Ain Class Motors)، یکی از نمایندگی‌های برتر خودروهای عجیب و غریب به فروش می‌رسد. جزئیات بسیار کمی درباره این خودرو در فهرست العین کلاس موتورز ارائه شده است. به‌عنوان مثال مشخص نیست که این النور چه نقشی در فیلم با بازی نیکلاس کیج دارد و در کدام یک از صحنه‌ها استفاده شد. 

چنین خودرویی ارزان نیست و آن‌طور که گفته می‌شود قیمتی معادل ۴۹۸،۵۵۱ دلار دارد. بااین‌حال، یکی دیگر از مدل‌های Eleanor که در فیلم یادشده استفاده شده بود، در اوایل سال جاری در حراجی Mecum با قیمت ۸۵۲،۵۰۰ دلار فروخته شد که این نمونه را کمی خاص می‌کند. نگاهی به تصاویر آن نشان می‌دهد که روی داشبورد امضای کارول شلبی وجود دارد؛ چیزی که خودروی فروخته‌شده در ماه ژانویه، فاقد آن بود.

اگر این نمونه از همان پیشرانه‌های سایر خودروهای فیلم «سرقت در ۶۰ ثانیه» برخوردار باشد، پس از پیشرانه‌ ۵/۷۵ لیتری خورجینی هشت سیلندر با منیفولدهای Edelbrock و کیت نیتروژن بهره می‌برد. در فهرست جزئیات فروشنده ادعا می‌شود که این خودرو دارای قدرت ۶۴۱ اسب‌بخار است و تنها ۱۰۰۰ مایل (۱،۶۰۹ کیلومتر) کارکرد دارد. 

پیشرانه خودرو فورد موستانگ النور در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
داشبورد خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی gt500 النور در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
فرمان و کابین خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی gt500 النور در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
امضای کارول شلبی روی داشبورد خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی gt500 النور در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
نمای عقب خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی gt500 النور در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
خودرو عضلانی فورد موستانگ شلبی gt500 النور در فیلم سینمایی با بازی نیکلاس کیج
فورد موستانگ شلبی gt500 النور در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
نمای جانبی فورد موستانگ شلبی gt500 النور / ford mustang eleanor در فیلم سینمایی سرقت در 60 ثانیه
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات