توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ از خرداد ۹۹

یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که تولید پراید و پژو ۴۰۵ از سال ۹۹ متوقف خواهد شد و احتمالاً خودروهای دیگری نیز در آینده به این جمع می‌پیوندند.
تبلیغات

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ از سال ۹۹ خبر داد و گفت:

احتمالا خودروهای دیگری نیز مشمول توقف تولید خواهند شد.

نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم روز ملی کیفیت در پاسخ به سؤال خبرنگاران درخصوص مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

در این جلسه مصوب شد تولید پراید به‌طور کامل از ابتدای مرداد ۹۹ متوقف شود و در عین حال تولید پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس نیز از ابتدای خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد.
 نیره پیروزبخت

پیروزبخت ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 

خودروسازان (ایران‌خودرو و سایپا) برنامه‌ی ادامه تولید برخی خودروهای قبلی را در دستور کار دارند و در عین حال اگر شرایط ایجاب کند، خودروهای جدید نیز جایگزین خودروهایی که تولیدشان متوقف شده، خواهند شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد توضیح داد:

درباره‌ی توقف سایر خودروهای قدیمی نیز طی ۶ ماه آینده گزارشی توسط سازمان ملی استاندارد تنظیم و به شورای عالی استاندارد ارائه خواهد شد تا به تصویب برسد. 
ایران خودرو سایپا Saipa IKCO

پیروزبخت با تأکید بر اینکه یک‌باره نمی‌توانیم تولید همه‌ی خودروها را متوقف کنیم، گفت:

توقف تولید خودروهای قدیمی به‌صورت پلکانی صورت خواهد گرفت. سعی می‌کنیم تا پایان سال یک بار دیگر جلسه شورای عالی استاندارد را تشکیل دهیم و در مورد توقف تولید برخی خودروهای دیگر تصمیم‌گیری کنیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد:

ممکن است تولید خودروهای دیگر نیز متوقف شود که البته باید وزارت صنعت برای جایگزینی این خودروها برنامه‌ریزی کند.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات