حمایت دولت از خودروسازان داخلی و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
مطالعه 2 دقیقه
رضا رحمانی، ویز صمت اعلام کرد که دولت در راستای حمایت از خودروسازان داخلی، به‌دنبال همکاری با شرکت‌های متعهد بین‌المللی است.
تبلیغات

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره‌ی برنامه‌های دولت در خصوص جایگزینی جای خالی خودروسازان فرانسوی (پژو، رنو، سیتروئن و...) که به دلیل تحریم‌های آمریکا اقدام به خروج از کشور کرده‌اند اظهار کرد:

دولت در این زمینه دو اقدام را در دستور کار خود قرار داده است. نخستین برنامه، جدی‌تر گرفتن ساخت داخل است. در همین راستا ما نهضت ساخت داخل را راه‌اندازی کرده‌ایم؛ چرا که اکثر قطعاتی که در گذشته وارد کشور می‌شد، قابلیت ساخت در داخل را دارد.
پژو

یکی دیگر از مسائلی که به خودروسازان بزرگ کشور مانند ایران‌خودرو و سایپا ربط دارد، بحث ساخت قطعات خودرو در داخل است که وزیر صنعت نیز به آن اشاره داشت. رحمانی در این زمینه افزود:

در این راستا توافقی میان خودروسازان و قطعه‌سازان حاصل شده که طی آن تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۸۵ میلیون یورو منعقد شده است تا قطعاتی که از خارج وارد می‌شوند، در داخل ساخته شود.
ایران خودرو سایپا Saipa IKCO

وزیر صمت با اشاره به تلاش‌های دولت برای حمایت از صنعت خودروسازی داخلی خاطرنشان کرد:

همچنین تفاهم دیگری در حال آماده شدن است و طی آن نهایتاً در یک برنامه سه ساله تا سال ۱۴۰۰، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی در داخل ساخته خواهد شد.

رحمانی در زمینه‌ی همکاری با شرکت‌های خودروسازی بین‌المللی نیز گفت:

همچنین برنامه‌ریزی به گونه‌ای انجام می‌شود که ما وابسته به خودروسازانی نباشیم که به قراردادهای خود پایبند نبوده‌اند و کشور را به راحتی ترک کردند. برنامه‌ریزی می‌کنیم تا اگر به‌دنبال همکاری با شرکت‌های بین‌المللی هم هستیم، با شرکت‌هایی که به قول و تعهد خود پایبند هستند همکاری بیشتری داشته باشیم.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات