فرمول یک چین ۲۰۱۹؛ قهرمانی همیلتون و مرسدس بنز

یک‌شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
گرندپری چین ۲۰۱۹ با قهرمانی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG‌ پتروناس خاتمه یافت؛ والتری بوتاس و سباستین فتل به رده‌های دوم و سوم رسیدند.
تبلیغات

مرحله سوم رقابت‌های فرمول یک ۲۰۱۹ که در چین برگزار شد، با قهرمانی لوئیس همیلتون به پایان رسید. در این رقابت هیجان‌انگیز، همیلتون از تیم مرسدس بنز با زمان یک ساعت و ۳۲ دقیقه و ۶.۳۵۰ ثانیه در جایگاه نخست ایستاد، درحالی‌که والتری بوتاس از مرسدس و سباستین فتل از تیم فراری در رده‌های دوم و سوم جای گرفتند. همچنین مکس وشتاپن و چارلز لکلرک در پایان به رده‌های چهارم و پنجم بسنده کردند.

گرندپری فرمول یک چین 2019 / chinese grandprix formula one

امروز شانگهای میزبان هزارمین گرندپری تاریخ فرمول یک بود که با سومین یک-دو پیاپی رانندگان مرسدس AMG همراه شد. والتری بوتاس که پول پوزیشن را در اختیار داشت، در ابتدای مسابقه پیشتازی را به هم‌تیمی خود واگذار کرد تا همیلتون بدون مشکل خاصی مسیر پیروزی در گرندپری چین را طی کند. مرسدسی‌ها تا پایان مسابقه تحت فشار زیادی قرار نگرفتند و با استراتژی تیمی، توانستند سومین پیروزی پیاپی را به دست بیاورند.

گرندپری فرمول یک چین 2019 / chinese grandprix formula one

دراین‌میان رانندگی فراری باز هم نتوانستند پرفروغ ظاهر شوند. اگرچه آن‌ها در میانه مسابقه با تغییر استراتژی قصد داشتند فاصله با خودروهای مرسدس را کم کنند، اما شرایط به نحوی پیش رفت که نتوانستند بر رقیب اصلی خود پیروز شوند. دستور تیمی برای پیشی گرفتن فتل از لکلرک نیز جواب نداد و راننده آلمانی به کسب سکوی سوم رضایت داد. راننده موناکویی فراری نیز با وجود ناراحتی از دستور تیمی، اما به فتل اجازه عبور داد.

گرندپری فرمول یک چین 2019 / chinese grandprix formula one

اما در تیم ردبول نیز خبری از عملکرد عالی مراحل پایانی فصل گذشته به چشم نمی‌خورد. گرچه پیشرانه هوندا به نظر قوی‌تر از رنو به نظر می‌رسد، اما رانندگان این تیم نتوانستند نمایش خیره‌کننده‌ای از خود نشان دهند و مکس وشتاپن در پایان چهارم شد. پیر گسلی هم در پایان مسابقه به پیت‌استاپ رفت و سریع‌ترین دور را به نام خود ثبت کرد.

گرندپری فرمول یک چین 2019 / chinese grandprix formula one

به این ترتیب همیلتون در رتبه نخست گرندپری فرمول یک چین ۲۰۱۹ ایستاد. بوتاس با اختلاف ۶.۵۵۲ ثانیه‌ای نسبت به هم‌تیمی خود در رده دوم ایستاد و فتل نیز با اختلاف ۷.۱۹۲ ثانیه‌ای نسبت به بوتاس، به رده سوم بسنده کرد. گسلی از تیم ردبول نیز یک امتیاز به‌دلیل سریع‌ترین دور مسابقه کسب کرد تا با ۱۳ امتیاز در رده ششم جدول رانندگان بایستد. هم‌اکنون همیلتون از تیم مرسدس با ۶۸ امتیاز در جایگاه نخست رانندگان فرمول یک ۲۰۱۹ قرار دارد و بوتاس به همراه وشتاپن به ترتیب با ۶۲ و ۳۹ امتیاز او را تعقیب می‌کنند. پس از وشتاپن، فتل و لکلرک از تیم فراری، کیمی رایکونن از آلفارومئو، لندو نوریس، کوین مگنوسن از هاس، نیکو هالکنبرگ از رنو و گسلی از ردبول در رده‌های چهارم تا دهم قرار دارند. 

رتبه

راننده

امتیاز

۱

لوئیس همیلتون

۶۸

۲

والتری بوتاس

۶۲

۳

مکس وشتاپن

۳۹

۴

سباستین فتل

۳۷

۵

چارلز لکلرک

۳۶

۶

پیر گسلی 

۱۳

۷

کیمی رایکونن

۱۲

۸

لندو نوریس

۸

۹

کوین مگنوسن

۸

۱۰

نیکو هالکنبرگ

۶

در جدول تیمی نیز تیم مرسدس بنز باتوجه‌به عملکرد عالی همیلتون و بوتاس در این مرحله، با ۱۳۰ امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. تیم فراری با ۷۳ امتیاز و ردبول با ۵۲ امتیاز نیز در رده دوم و سوم قرار گرفته‌اند. تیم‌های آلفارومئو، مک‌لارن، هاس، رنو، ریسینگ‌پوینت و تورو روسو نیز به رتبه‌های بعدی بسنده کرده‌اند. ویلیامز همچنان بدون کسب امتیاز در انتهای جدول تیمی فرمول یک ۲۰۱۹ قرار گرفته است.

رتبه

تیم

امتیاز

۱

مرسدس

۱۳۰

۲

فراری

۷۳

۳

ردبول

۵۲

۴

رنو 

۱۲

۵

آلفارومئو

۱۲

۶

هاس

۸

۷

مک‌لارن

۸

۸

ریسینگ‌پوینت

۷

۹

تورو روسو

۴

۱۰

ویلیامز

۰

مرحله چهارم مسابقات فرمول یک امسال، ۸ اردیبهشت در باکو آذربایجان برگزار می‌شود.

دانلود    360P        720P

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات