نسخه جدید اتوپایلوت تسلا توانایی تعویض لاین دارد

پنج‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
تسلا به‌تازگی به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای خودروهایش عرضه کرده که به‌کمک آن عبور از ورودی‌‌وخروجی‌ بزرگ‌راه و نیز تعویض لاین به‌صورت هوشمند انجام می‌شود.
تبلیغات

شرکت تسلا که در چند ماه گذشته به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری متعددی برای خودروهایش عرضه کرده، این‌بار نرم‌افزار سیستم اتوپایلوت خود را تقویت کرده است. مسیریابی در سیستم اتوپایلوت ویژگی جدیدی است که با عرضه‌ی نسخه‌ی نهم نرم‌افزار اتوپایلوت راهنمای راننده اضافه شده است. عملکرد بهبودیافته‌ی سیستم اتوپایلوت تسلا به خودروها اجازه می‌دهد به‌صورت هوشمند در بزرگ‌راه‌ها از مسیر‌های خروجی یا ورودی عبور کنند.

tesla

با معرفی به‌روزرسانی جدید سیستم نرم‌افزاری، دیگر همچون گذشته به فشردن اهرم چراغ راهنما نیازی نیست و خودرو‌ها به‌صورت هوشمند لاین خود را تغییر می‌دهند. این به‌روزرسانی را به‌تازگی تسلا در محیط ابر‌اطلاعاتی عرضه کرده و به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند ویژگی‌های جدید را در فهرست اتوپایلوت خودرو انتخاب کنند. بدین‌ترتیب اختیارِعمل تغییر مسیر در خروجی‌ها و ورودی‌های بزرگ‌راه و همچنین تعویض لاین، به‌صورت هوشمند دراختیار خودرو قرار می‌گیرد؛ اما تعویض هوشمند لاین، تنها در حالتی انجام می‌شود که دست راننده روی فرمان قرار داشته باشد.

تسلا

البته، راننده می‌تواند به‌دلخواه همان تنظیمات قبلی را انتخاب کند. تعویض لاین به‌صورت هوشمند نیازمند آوای صوتی یا تصویری است. از سال ۲۰۱۷، تسلا آپشنی در نظر گرفته که پیش از تعویض خطوط، فرمان خودرو هم به لرزه درمی‌آید و اگر راننده بخواهد عملکرد سیستم را متوقف کند، می‌تواند اهرم راهنما یا گزینه‌ی لغو روی صفحه‌نمایش را انتخاب کند.

تسلا

این نمونه‌ی دیگری از گام رو‌به‌جلو تسلا در ساخت خودروهای بدون راننده را نشان می‌دهد. ایلان ماسک در مراسم معرفی تسلا مدل Y، اعلام کرده بود که نسخه‌ی به‌روز‌رسانی‌شده از این نرم‌افزار تا آخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. تا آن زمان، یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت تسلا و قانون‌گذاران نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح مالکان از این سیستم و هوشیاری دائمی آن‌ها پشت فرمان است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات