بوگاتی الکتریکی Baby II مخصوص کودکان رونمایی شد

سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت بوگاتی به‌تازگی خودرو الکتریکی جدیدی ویژه‌ی کودکان معرفی کرده که Baby II نام دارد.
تبلیغات

با هدف گرامی‌داشت تولد ۱۱۰ سالگی بوگاتی، این شرکت باردیگر به‌سراغ نمونه‌ی افسانه‌ای Type 35 رفته است. خودرو کوچکی که به‌تازگی بوگاتی معرفی کرده، نتیجه‌ی همکاری این شرکت با شرکت جونیور کلاسیکس است. خودروِ معرفی‌شده Baby II نام دارد که مدلی با مقیاس سه‌چهارم از بوگاتی تایپ ۳۵ است. همانند خودرو اصلی، فقط ۵۰۰ نمونه از این مدل الکتریکی ساخته خواهد شد. در سال ۱۹۲۶، اتوره بوگاتی به‌مناسبت تولد ۴ سالگی فرزندش مدلی به‌اندازه‌ی نصف خودرو اصلی تایپ ۳۵ رودستر را ساخت.

بوگاتی الکتریکی Baby 2 تایپ 35

خودرو بچه‌گانه بوگاتی تمام‌الکتریکی بود و همانند خودروِ واقعی از صندلی چرمی و داشبورد آلومینیومی بهره می‌برد. این خودرو در دیدگاه عموم مردم آن‌قدر محبوب شد که شرکت بوگاتی ۵۰۰ نمونه از آن‌ را برای فروش تولید کرد. اکنون در سال ۲۰۱۹، شرکت بوگاتی باردیگر از تولید خودرو Baby II خبر می‌دهد. نسل جدید این خودرو همانند نسخه‌ی اصلی فقط در ۵۰۰ نمونه ساخته می‌شود؛ اما تغییراتی در ابعاد آن داده می‌شود تا نمونه‌ی جدید هم برای کودکان و هم برای بزرگ‌سالان کاربردی باشد.

بوگاتی الکتریکی Baby 2 تایپ 35

برای این منظور دو حالت مختلف رانندگی در نظر گرفته شده؛ اما در هر دو حالت قدرت ازطریق موتور الکتریکی به‌دست می‌آید. بوگاتی Baby II از بسته‌ی باتری‌های جداشونده‌ی لیتیوم‌یونی بهره می‌برد که در خارج از خودرو هم قابلیت شارژشدن دارند. در حالت رانندگی بزرگ‌سالان، Baby II تا ۴۵ کیلومتربرساعت و در حالت رانندگی کودکان، تا ۲۰ کیلومتربرساعت سرعت خواهد داشت. محدودیت سرعت این خودرو به‌وسیله‌ی کلید برداشته می‌شود تا خودرو بتواند از تمام ۱۰ کیلووات انرژی باتری‌ها بهره ببرد.

بوگاتی الکتریکی Baby 2 تایپ 35

همانند نسخه‌ی اصلی این خودرو، نسل جدید Baby II هم با الهام‌گرفتن از نسخه‌ی تایپ ۳۵ طراحی شده؛ اما این‌بار خودرو اشاره‌شده با کمک فرایند پرینت سه‌بعدی و اسکن بدنه‌ی خودرو اصلی ساخته شده است. صندلی چرمی، فرمان چهارشاخه، داشبورد آلومینیومی و عقربه‌های انحصاری بوگاتی نیز در این خودرو به‌کار رفته‌اند. رنگ اصلی این خودرو آبی فرانسوی خواهد بود؛ ولی انتخاب رنگ‌های دیگری به‌همراه انتخاب چراغ جلو هم دردسترس خواهد بود.

بوگاتی الکتریکی Baby 2 تایپ 35

در قسمت جلویی خودرو، نشان بوگاتی و پلاک مخصوص نمایانگر عدد تولید محدود و نشان ویژه‌ی گرامی‌داشت تولد ۱۱۰ سالگی این شرکت دیده می‌شود. قیمت درنظر گرفته‌شده برای Baby II بدون درنظرگرفتن مالیات و هزینه‌ی ارسال حدودا ۳۳,۷۰۰ دلار خواهد بود. هم‌اکنون این خودرو در نمایشگاه ژنو به‌نمایش درآمده و اولین نمونه‌های آن تا سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۹ به‌دست مشتریان خواهد رسید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات