قیمت کامیون و لوازم یدکی در ایران سه برابر ارزش جهانی است

یک‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
مطالعه 1 دقیقه
رئیس کمیسیون توسعه‌ی حمل‌ونقل ایران با انتقاد از ادغام وزارتخانه‌های مسکن با راه و شهرسازی، از قیمت سه‌برابری کامیون و لوازم یدکی آن درمقایسه‌با بازار جهانی خبر داد.
تبلیغات

در سال‌های اخیر و با ادغام دو وزارتخانه‌ی مهم مسکن با راه و شهرسازی، توجه ملی به مسئله‌ی شهرسازی و مسکن معطوف شده است؛ ولی با وجود مشکلات زیاد در وضعیت راه‌های کشور و سیستم حمل‌ونقل، توجه چندانی به این مسئله نمی‌شود. وضعیت جاده‌های کشور تأثیر زیادی بر آمار حوادث جاده‌ای و مرگ‌ومیر می‌گذارد و به توجه جدی مسئولان نیاز دارد. سیستم حمل‌ونقل سراسری کشور نیز با گذشت زمان به‌روزرسانی نشده و کامیون‌های فعال در این سیستم، بسیار قدیمی و فرسوده هستند.

volvo truck

 این موضوع باعث انتقاد برخی از نهادهای مرتبط شده است. مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون توسعه‌ی حمل‌و‌نقل اتاق ایران دراین‌باره گفت:

قیمت کامیون و لوازم یدکی در ایران سه برابر قیمت جهانی است. حدود پانصدهزار کامیون فرسوده در کشور داریم؛ اما انحصار و رانت اجازه‌ی واردات نمی‌دهد. این معضل بزرگی است؛ چراکه تاکنون فقط توانسته‌ایم سه‌هزار کامیون را نوسازی کنیم. مشکل دیگر این است که الآن برای چنین موضوعی متولی نداریم و با ادغام وزارت مسکن و راه و شهرسازی، مسئله‌ی راه به‌طور کامل محو شده است.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات