ایدرو با همکاری استرالیا خودروی برقی می‌سازد

دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران توافقنامه همکاری با شرکت آواس گروپ استرالیا برای تولید موتور­سیکلت و خودروی برقی امضا کرد.
تبلیغات

براساس این توافقنامه، طرف استرالیایی متعهد شد تا علاوه بر انتقال فناوری، ‌نسبت به سرمایه‌­گذاری صد میلیون یورویی در زمینه ساخت خودروی الکتریکی، موتورسیکلت برقی و نیز سایر وسائل نقلیه برقی با همکاری ایدرو اقدام کند. گروه آواس استرالیا، کشور ایران را به عنوان مرکز منطقه‌ای غرب آسیا، آسیای مرکزی و روسیه برای ساخت و صادرات انواع خودروی برقی انتخاب کرده است. 

ایدرو آواس گروپ استرالیا خودروی برقی موتورسیکلت الکتریکی

سید علی عراقچی، مدیر امور بین‌الملل ایدرو با اشاره به نقش توسعه‌ای این سازمان اظهار داشت:

آواس گروپ متعهد به ایجاد مرکز تحقیق و توسعه در ایران شده است و همکاری‌های این گروه در سایر شرکت‌های منطقه با نظارت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران انجام خواهد شد.

آواس گروپ استرالیا به طور عمده در زمینه‌ی تحقیق و توسعه، ‌تولید و فروش باتری‌های شارژی، ‌خودروهای الکتریکی و تولیدات مرتبط با وسایل نقلیه برقی فعالیت می‌کند. هدف این گروه، ارائه انواع خودروی برقی با قیمت مناسب و فناوری روزآمد است. این توافقنامه را بهزاد اعتمادی معاون حمل‌و‌نقل و سید علی عراقچی، مدیر امور بین‌­الملل ایدرو به نمایندگی از طرف ایرانی و کریس کاکس مدیر بازرگانی آواس گروپ استرالیا امضا کرده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات