تعیین خط فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸؛ پول پوزیشن همیلتون

شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۵
مطالعه 4 دقیقه
دور تعیین خط رقابت فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ زیر بارش شدید باران به پایان رسید و لوئیس همیلتون از تیم مرسدس در جایگاه نخست ایستاد.
تبلیغات

رقابت‌های جذاب فرمول یک فصل ۲۰۱۸ به ایستگاه مجارستان و شهر بوداپست رسید. هفته گذشته رانندگان تیم مرسدس بنز عملکرد خوبی از خود نشان دادند و به لطف اشتباه سباستین فتل، موفقیت کاملی برای تیم خود رقم زدند؛ همیلتون و بوتاس در گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۸ توانستند بار دیگر تیم خود را در جایگاه نخست قرار دهند. حالا این رقابت به گرندپری مجارستان رسیده است تا شاهد نبرد تنگاتنگ تیم‌های مرسدس AMG و فراری برای پیروزی باشیم. 

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

در حالی که دورهای تمرینی روزهای پیش با عملکرد خوب سباستین فتل همراه بود، اما در روز بارانی بوداپست شرایط دیگری رقم خورد و لوئیس همیلتون توانست به پول پوزیشنی دست یابد. رانندگان مرسدس جزو اولین نفراتی بودند که وارد پیست شدند و در همان ابتدا خبر از بارش باران در لحظات آینده به والتری بوتاس داده شد. سباستین فتل و کیمی رایکونن از تیم فراری پس از اولین تلاش خود در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند، اما در ادامه با بارش باران کمی شرایط تغییر کرد. فتل در ادامه درخواست تعویض تایرهای خود به مدیوم داد تا بتواند در زمین خیس پیست عملکرد بهتری داشته باشد. با این حال، فتل پس از چند دقیقه به پیت استاپ می‌رود و تایرهای اولتراسافت می‌اندازد. سایر رانندگان نیز لاستیک‌های خود را با تغییر شرایط و استراتژی به التراسافت تغییر دادند. 

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

در نهایت مرحله اول تعیین خط با پیشتازی همیلتون و جایگاه دوم رایکونن به پایان رسید؛ در این مرحله استوفل وندورن، چارلز لکلرک، استبان اکن، سرجیو پرز و سرگئی سیروتکین از راهیابی به مرحله دوم تعیین خط بازماندند. مرحله دوم تعیین خط با تعویض لاستیک فتل به مدل مرطوب آغاز شد و شرایط جوی نامساعد موجب خارج شدن کوین مگنوسن راننده تیم هاس شد، اما او توانست کنترل اوضاع را به دست گیرد و بار دیگر به پیست بازگردد.

هملیتون با تشدید بارش باران، امید چندانی به کسب جایگاه نخست نداشت و ناامیدی خود را با جمله "اوضاع در حال بدتر شدن است"، نشان داد. در پی برخورد لانس استرول با دیواره پیست به علت لغزندگی مسیر، مسئولان مسابقه DRS را غیرفعال کردند. مرحله دوم تعیین خط نیز با حذف فرناندو آلونسو از تیم مک‌لارن، دنیل ریکیاردو از ردبول، نیکو هالکنبرگ از رنو، مارکوس اریکسون از سائوبر و لانس استرول از ویلیامز به پایان رسید. ریکیاردو که طی هفته‌های گذشته با افت قابل توجه عملکرد روبه‌رو شده است، این بار نیز نتوانست مانند روزهای رویایی خود عمل کند.

2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

با بدتر شدن شرایط مسابقه و تشدید بارش باران، مرحله سوم تعیین خط آغاز شد؛ تمام تیم‌ها از لاستیک‌های مدیوم (مخصوص جاده خیس) استفاده کردند. اگرچه مکس ورشتاپن، سباستین فتل، کیمی رایکونن و والتری بوتاس در ابتدای این مرحله توانستند به نوبت رکورد خوبی به ثبت برسانند، اما این راننده اول تیم مرسدس بنز بود که با خوش‌شانسی به پول پوزیشن دست یافت. همیلتون با زمان یک دقیقه و ۳۵.۶۵۸ ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت و هم‌تیمی او با ۰.۲۶۰ ثانیه در رده دوم ایستاد. پس از بوتاس، رایکونن و فتل از تیم فراری به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم ایستادند. 

همیلتون در پایان مسابقه گفت:

این موقعیت خوبی برای تیم ما بود که یک‌-دو کنیم؛ ما اصلا نمی‌توانستیم این شرایط را پیش‌بینی کنیم. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، رانندگان تیم فراری طی هفته‌های گذشته بسیار سریع‌ بودند و ما تلاش زیادی کردیم تا خود را به آن‌ها نزدیک کنیم. اگرچه امید زیادی به پول پوزیشن نداشتم، اما آسمان کمک کرد و با بارش باران، وضعیت بسیار خوبی اتفاق افتاد.
2018 Hungarian Grand Prix Formula 1 / گرندپری فرمول یک مجارستان 2018

پس از رانندگان فراری، کارلوس ساینز از رنو، پیر گسلی از تورو روسو، ورشتاپن از ردبول، برندون هارتلی از تورو روسو، کوین مگنوسن و رومن گروژان از تیم هاس قرار گرفتند. نکته جالب در این مرحله، عملکرد عالی رانندگان تیم تورو روسو و هاس بود که در فصل جاری شانس کمی برای قرار گرفتن در میان ۱۰ راننده برتر Q3 داشتند. 

به این ترتیب دور تعیین خط گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ با پیشتازی رانندگان تیم مرسدس به پایان رسید، تا آن‌ها در مسابقه اصلی شانس بیش‌تری برای قهرمانی داشته باشند. البته پیست بوداپست شرایط خاصی دارد و با توجه به حوادث هفته‌های گذشته برای تیم‌های مدعی مرسدس و فراری، نمی‌توان پیش‌بینی درستی از نتیجه فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ داشت. مرحله اصلی فرمول یک مجارستان، یک‌شنبه ۷ مرداد از ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد و احتمالا از شبکه ورزش سیما نیز به طور زنده پخش شود.

در ادامه لحظات دیدنی از مرحله تعیین خط گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۱۸ تقدیم خوانندگان عزیز زومیت می‌شود.

دانلود

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات