استون مارتین خودروی جیمز باند را به فروش می‌گذارد

یک‌شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۶
مطالعه 3 دقیقه
استون مارتین برای ‌آخرین قسمت از سری فیلم‌های جیمز باند با نام اسپکتر، سنگ تمام گذاشته و مدل جدیدی با نام DB10 را منحصر این فیلم تولید کرد. حال این شرکت قصد دارد تنها یک عدد از این خودرو را به فروش برساند. با زومیت همراه باشید.

 در سری فیلم‌های جیمز باند، مامور مخفی به کد 007 همواره از خودرو‌های لوکس انگلیسی و در صدر آن‌ها استون مارتین استفاده کرده است. در آخرین قسمت از این سری محبوب، شرکت مطرح انگلیسی استون مارتین اقدام به تولید اختصاصی DB10 برای این فیلم کرد و ۱۰ دستگاه از این خودرو را به عوامل فیلم تحویل داد. با این که اکثر خودرو‌های تحویل داده شده سالم هستند، اما استون مارتین تصمیم دارد تنها یک دستگاه DB10 را به فروش عموم برساند که این مساله باعث خاص شدن این خودرو خواهد شد. استون مارتین یکی از دو دستگاه DB10 که تنها در قسمت‌هایی از فیلم به نمایش درآمده بودند، را به فروش خواهد رساند. 

طبق اعلام استون مارتین هزینه‌ی بدست آمده از حراجی DB10 صرف امور خیریه خواهد شد. حراجی مذکور ۱۸ فوریه در لندن همزمان با انتشار دیسک بلوری فیلم اسپکتر انجام خواهد شد. در این حراجی، ساعت امگا سی‌مستر ۳۰۰ و تعدادی از عینک‌های آفتابی برند تام فورد که دنیل کریگ در طول فیلم استفاده کرده بود، نیز به حراج گذاشته خواهد شد. لپ‌تاپ شخصیت مغز متفکر فیلم با نام Q نیز در کنار سایر وسایل عرضه خواهد شد. 

افرادی که به خرید این خودرو علاقه دارند باید بدانند که استون مارتین DB10‌ مجوز تردد در جاده‌ها و بزرگراه‌ها را ندارد. با این که این خودرو فراتر از نمونه‌ی مفهومی است و تمامی بخش‌های آن فعال هستند، اما به دلیل عدم انجام تست‌های ایمنی جاده‌ها و استاندارد‌های مرتبط با خودروها، DB10 مجوز تردد را ندارد. با این حال این خودرو تمامی استاندارد‌های کیفی استون مارتین را دارا است. DB10‌ از پیشرانه‌ی هشت سیلندر ۴.۷ لیتری بهره می‌برد که توانایی برابر ۴۲۰ اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. جعبه دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی نیز وظیفه‌ی انتقال قدرت به چرخ‌های عقب را بر عهده دارد. طبق ادعای استون مارتین DB10 توانایی ثبت حداکثر سرعت ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت را دارد.

استون مارتین در ساخت بدنه‌ی DB10‌ از فایبرکربن استفاده کرده است و کابین این خودرو نیز از ترکیب چرم مرغوب در کنار فایبر کربن و آلومینیوم تولید شده است. طراحی DB10‌ مشابه با نمونه‌های مفهومی این شرکت است و پیش‌نمایشی از ظاهر محصولات تولیدی آینده‌ی این شرکت مطرح را ارائه می‌دهد. استون مارتین در سال جاری خودروی DB11 را به عنوان جانشین مدل محبوب DB9‌ معرفی خواهد کرد که انتظار می‌رود طراحی مشابه با DB10 را داشته باشد.

مطالب مشابه

نظرات