مدیر پروژه خودروی الکتریکی تایتان، اپل را ترک کرد

شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، مسئول پروژه خودروی الکتریکی اپل، استیو زادسکی، این کمپانی را ترک کرده است. وی مسئول پروژه‌ای به اسم تایتان بوده که بسیاری آن را همان پروژه خودروی الکتریکی اپل می‌دانند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

دلیلی که استیو زادسکی برای خروج از کمپانی دارد مربوط به مسائل و عملکرد کاری نیست و به دلیل مسائل شخصی وی اعلام شده است. با اینکه جدا شدن مسئول پروژه تایتان از اپل قطعی شده اما هنوز تاریخ مشخصی برای ادامه ندادن کار در این شرکت بیان نشده است.

زادسکی در سال ۱۹۹۹ سمت مهندسی در کمپانی Ford Motor را رها کرد تا به کمپانی تکنولوژی محور واقع در کوپرتینو بیاید و تبدیل به یکی از مسئولان طراحی آیپاد و آیفون شود. استیو زادسکی که از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده نزدیک به ۹۰ پتنت در طول این مدت به ثبت رسانده است.

با اینکه شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره پروژه ساخت خودروی الکتریکی توسط اپل مطرح است اما این کمپانی هنوز به صورت رسمی آن را تایید نکرده است. تیم کوک، مدیر عامل اپل در ماه نوامبر درباره خودروی اپل گفت:

در نهایت بهترین حدس ما در این باره ساخت یک ماشین خودران و عرضه‌ی آن حدود سال ۲۰۱۹ است اما هنوز نمی‌دانیم این ماشین کاملا خودران خواهد بود، یا به صورت دستی کنترل خواهد شد یا چیزی بین این دو حالت. در هر صورت با جدا شدن سرپرست پروژه تایتان از اپل، پیشرفت این پروژه هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

مطالب مشابه

نظرات