مخالفت اپل با نمایش قابلیت‌های بی‌سیم کارپلی توسط فولکس واگن

مخالفت اپل با نمایش قابلیت‌های بی‌سیم کارپلی توسط فولکس واگن

نمایشگاه فناوری CES 2016 به پایان رسید اما اخبار مربوط به آن هم‌چنان در حال انتشار است. طبق اعلام فولکس واگن، این غول خودروسازی اروپا قصد داشت در نمایشگاه CES نمایش از عملکرد کارپلی بر خودروهای تولیدی خود ارایه دهد که اپل با این عمل مخالفت کرده بود. با زومیت همراه باشید.

 با وجود سنت دیرینه‌ی اپل مبنی بر عدم شرکت در نمایشگاه‌های مختلف، در نبود این غول فناوری اخبار و صحبت‌های زیادی پیرامون آن منتشر می‌شود. در نمایشگاه CES 2016 صحبت‌های زیادی از اپل به خصوص پلتفرم کارپلی آن به عمل آمد. به زودی تمامی محصولات فورد و کرایسلر از این پلتفرم بهره خواهند برد و صاحبان دستگاه‌های اپلی قادر به استفاده از امکانات کارپلی خواهند بود.

فولکس واگن نیز در خلال کنفرانس خود‌ از سیستم  چندرسانه‌ای جدید خود رونمایی کرد که پشتیبانی از ژست‌های حرکتی در کنار اندروید اتو و کارپلی یکی از نقاط قوت آن به شمار می‌رود. پس از پایان CES 2016 فولکس واگن اعلام کرد که قصد داشت نمایشی از عملکرد بی‌سیم کارپلی را در خودرو‌های خود ارایه دهد که اپل با این عمل مخالفت کرده و اجازه‌ی آن را به بزرگترین خودروساز اروپا نداده است.

ظاهرا غول فناوری کوپرتینو قصد دارد عملکرد پلتفرم کارپلی را در رویداد اختصاصی خود به نمایش بگذارد؛ شاید هم هنوز این پلتفرم نهایی نشده و آماده‌ی عرضه نیست. اما محتمل‌ترین دلیل برای اقدام اخیر اپل را می‌توان گزارش‌هایی مبنی بر نگرانی‌های این شرکت از مصرف بالای باتری کارپلی دانست. سیستم عامل آی‌او‌اس از کارپلی به صورت بی‌سیم پشتیبانی می‌کند اما تمامی خودروهای مجهز به این پلتفرم، در حال حاضر نیاز به اتصال به دستگاه‌های اپلی از طریق سیم دارند. 

رئیس بخش توسعه‌ی سیستم‌های الکترونیکی فولکس واگن در این خصوص گفت:

ما قصد داشتیم عملکرد بی‌سیم کارپلی را در خودرو‌های خود به نمایش عموم بگذاریم که متاسفانه صاحب این فناوری با این اقدام مخالفت کرد.

اگر مساله‌ی عمر باتری دستگاه‌های اپلی در میان نباشد، اقدام اپل در خصوص نمایش کارکرد تکنولوژی که پیش‌تر معرفی شده است را می‌توان خودخواهانه و البته قابل انتظار دانست. خودروساز‌های زیادی در سال جاری از کارپلی بهره خواهند برد و ظاهرا اپل هیچ علاقه‌ای ندارد که یکی از شرکای تجاری خود در معرفی کارپلی پیش‌ قدم شود.

نظر شما در رابطه با اقدام اپل چیست؟

کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده