با جدید‌ترین دستاورد‌های بی‌ام‌و آشنا شوید

با جدید‌ترین دستاورد‌های بی‌ام‌و آشنا شوید

بی‌ام‌و در نمایشگاه CES 2016 تعدادی از جدید‌ترین دستاورد‌های خود در صنعت خودرو را معرفی کرد. برای آشنایی بیشتر با تکنولوژی‌های معرفی شده‌ی این شرکت با زومیت همراه باشید.

با استاندارد‌های بی‌ام‌و، پارک کردن خودرو با ریموت تکنولوژی قدیمی‌ به شمار می‌رود. بی‌ام‌و در خلال کنفرانس خود در نمایشگاه CES 2016 تعدادی از جدید‌ترین دستاورد‌های خود اعم از پارک کردن خودرو با ژست‌های دست پرده برداشت. در ادامه برخی از مهم‌ترین ایده‌های بی‌ام‌و را معرفی می‌کنیم.

پارک کردن خودرو با اشاره‌ی دست

پارک کردن خودرو با اشاره‌ی دست

برای خارج کردن نمونه‌ی جدید و مفهومی i3 تنها کافی است از داخل منزل خود با ریموت درب پارکینگ را باز کنید و به خودرو دستور خروج را صادر کنید. اما در محیط‌های دیگر بی‌ام‌و تکنولوژی خود را چند قدم فراتر برده است و راننده در صورت یافتن مکان مناسب برای پارک می‌تواند از خودرو خارج شود و با اشاره‌ی دست به آن دستور پارک دهد. اما مزیت این تکنولوژی‌ نسبت‌ به سایر سیستم‌های پارک خودکار که راننده از داخل خودرو عملیات پارک را آغاز می‌کند، چیست؟ در حقیقت تفاوت خاصی وجود ندارد و شاید تنها قابلیت آن امکان پارک خودرو در فضاهای کم‌تر باشد. اما قبول کنید اشاره به خودرو و پارک آن پرستیژ خاصی دارد.

سپر‌های خبرچین

سپر‌های خبرچین

خودروهای حاضر به دوربین‌های متعددی در اطراف سپر‌های خود مجهز هستند. اما زمانی که خودرو خاموش است، سنسور‌های و دوربین‌های تعبیه شده در سپر فعالیتی ندارند. تشخیص سپر، نام تکنولوژی‌ بی‌ام‌و است که پس از خاموش شدن خودرو، در صدد تشخیص ضربه به بدنه‌ی خودرو است. بلافاصله پس از برخورد جسمی به خودرو، علاوه بر ارسال پیام به مالک و آگاه سازی وی، دوربین‌های سپر نیز اقدام به ضبط اتفاقات محیط اطراف می‌کند تا پس مراجعه‌ی مالک با پخش مجدد تصاویر علت ضربه شناسایی شود.

ارتباط با اشیاء و خانه‌ی هوشمند سامسونگ

ارتباط با اشیا و خانه‌ی هوشمند سامسونگ

بی‌ام‌و i3 به نمایش در آمده در نمایشگاه CES 2016 به اپلیکیشن Samsung Smart Things در پلتفرم آی‌درایو مجهز بود. بدین وسیله قابلیت کنترل بخش‌هایی از منزل همانند خاموش کردن چراغ‌ها و تنظیم دما از داخل خودرو فراهم می‌شود. بی‌ام‌و همچنین در حال توسعه‌ی تکنولوژی پیشرفته‌ی خود با نام Open Mobility Cloud است تا با شناخت عادات افراد، در شرایط خاص اقدام به پیشنهاد و انجام عمل‌های خاصی کند.

ژست‌های کنترلی بیشتر

ژست‌های کنترلی بیشتر

بی‌ام‌و با معرفی نسل جدید سری هفت، از قابلیت کنترل بخش‌های مختلف خودرو با ژست‌های حرکتی پرده برداشت. بی‌ام‌و پس از معرفی این خودرو اعلام کرد که در حال توسعه‌ و افزایش کاربری‌های ژست‌های حرکتی در خودرو است. حال تولیدکننده‌ی مطرح خودرو در آلمان با توسعه‌ی این تکنولوژی و نام‌گذاری آن به اِیرتاچ، بخشی از کاربری آن را در i8 اسپایدر به نمایش گذاشت. طبق گفته‌های بی‌ام‌و تمام عملیات حرکت در منو‌ها و انتخاب گزینه‌ها را تنها می‌توان با حرکات دست انجام داد.

شارژ خودروها از طریق کابل‌های برق شهری

شارژ خودروها با برق لامپ‌های شهری

آخرین ایده‌ی بی‌ام‌و، مبحث بسیار ساده‌ای است که مشخص نیست چرا پس از گذشت زمان زیاد از توسعه‌ی خودروهای برقی، شرکتی از آن صحبت به عمل نیاورده بود. نام این ایده چراغ و شارژ است و دقیقا ساز و کاری مانند نام خود دارد. بدین معنی که چراغ‌های روشنایی خیابان قابلیت شارژ خودرو را نیز خواهند داشت.

کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده