همکاری ولوو و اریکسون برای توسعه‌ی سیستم سرگرمی هوشمند خودروها

همکاری ولوو و اریکسون برای توسعه‌ی سیستم سرگرمی هوشمند خودروها

ولوو در خلال نمایشگاه CES 2016 از همکاری با اریکسون جهت توسعه‌ی سیستم هوشمند سرگرمی در خودروهای خودران، رونمایی کرد. همراه زومیت باشید.

خودروهای هوشمند خودران هنوز فاصله‌ی زیادی تا نهایی شدن دارند. اما هنگام عرضه‌ی آن‌ها به بازار، جنبه‌های مختلفی از زندگی روزمره تغییر خواهد کرد. ولوو در حال توسعه‌ی تکنولوژی یکی از جوانب مهم خودروهای خودران است؛ سرگرم نگه داشتن سرنشینان تا هنگام رسیدن به مقصد. با توجه به رانندگی خودکار خودروها، راننده‌ها در طول مسیر زمان خالی زیادی خواهند داشت که ولوو سعی دارد با توسعه‌ی تکنولوژی‌های لازم، در طول مسیر برای سرنشینان اقدام به پخش سریال و فیلم مورد علاقه‌ی آن‌ها کند.

با این که بعضی از خودروها امکان اتصال بیسیم به شبکه‌‌های مخابراتی را برای پخش محتوا فراهم می‌کنند، اما در بعضی از مناطق به خصوص جاده‌های بین شهری، این ارتباط ضعیف خواهد شد که منجر به قطع پخش فیلم خواهد شد. برای رفع این مشکل ولوو و اریکسون اقدام به همکاری مشترک جهت توسعه‌ی تکنولوژی هوشمندی کرده‌اند که با توجه به مسیر انتخابی، بهترین فیلم‌ها و سریال‌هایی که به طور کامل در طول مسیر در دسترس خواهند بود را پیشنهاد خواهد داد. این تکنولوژی اگر تشخیص دهد که پوشش مخابراتی در بخشی از مسیر ضعیف خواهد شد، اقدام به بافر کردن میزانی از برنامه می‌کند تا از پخش مداوم آن در طول مسیر اطمینان حاصل شود. طبق تحقیق ولوو، در آینده‌ی نزدیک ۷۰ درصد پهنای مصرفی اینترنت موبایل به پخش ویدیو اختصاص خواهد یافت. 

در ادامه شما را به تماشای ویدیوی تبلیغاتی ولوو دعوت می‌کنیم.

کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده