ربات خودران نیسان، برای خط‌کشی زمین فوتبال رونمایی شد

جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نیسان از یک ربات جدید خودران رونمایی کرده است که با استفاده از فناوری پروپایلوت، طی ۲۰ دقیقه اقدام به ترسیم دقیق خطوط زمین فوتبال می‌کند.
تبلیغات

می‌توان گفت فناوری پروپایلوت نیسان، نهایت تلاش این شرکت برای تولید خودروهای خودران است؛ اما آخرین اخبار حاکی از آن هستند که نیسان این فناوری را روی مقیاس کوچک‌تری نسبت به خودروها پیاده‌سازی خواهد کرد. اخیرا این شرکت از رباتی رونمایی کرده است که از تکنولوژی رانندگی خوران برای ترسیم خطوط زمین‌های فوتبال در مقیاس‌های مختلف، کوچک تا حرفه‌ای استفاده می‌کند.

در فینال جام قهرمانان باشگاه‌های اروپا ۲۰۱۸ که روز شنبه در کشور اوکراین برگزار شد، ربات Pitch-R نیسان از چهار دوربین، جی‌پی‌اس و سیستم تشخیص موانع جهت اسکن محیط اطراف و یافتن محیط مناسب برای کشیدن خطوط، استفاده کرد. سپس در عرض ۲۰ دقیقه تمام خطوط زمین فوتبال را با رنگ سفید کشیده شد.

nissan robot pitch-r

این محصول، آخرین اختراع عجیب و غریب نیسان است که از تکنولوژی پروپایلوت به منظور افزایش فروش بازار محصولات خودران استفاده می‌کند. نمونه‌های مشابه این محصول را پیش‌تر در دمپایی‌های خودران و صندلی هوشمند دیده بودیم.

اما اگر بخواهیم کمی جدی‌تر به قضیه نگاه کنیم، فناوری پروپایلوت در طراحی و ساخت خودروهایی نظیر لیف، سرنا و روگ نیز به کار گرفته شده است. در این فرآیند، فرمان و ترمز خودرو خودران با هم ترکیب شده تا نوع دقیق‌تری از کنترل کروز که دربرگیرنده حسگرهایی برای هدایت اتومبیل در بین خطوط است را ارائه دهد.

Nissan X-Trail

با استفاده از آخرین نسل پروپایلوت در سال جاری میلادی، بیش از ۷۵ هزار خودروی خودران مجهز به این فناوری، توسط نیسان به فروش رسیده است. پیش از این گفته می‌شد که امید می‌رود تا سال ۲۰۲۰، مجموعه‌ای از خودروهای تمام خودران این شرکت روانه بازار شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات