فرمول یک اسپانیا؛ موفقیت کامل برای مرسدس بنز

یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
رقابت جایزه بزرگ بارسلون کاتالونیا، با مقام‌های اول و دوم برای لوئیس همیلتون و والتری بوتاس همراه بود.
تبلیغات

قهرمانی همیلتون در مسابقه‌ی آذربایجان، با چاشنی شانس و حوادث متعدد برای رقبا رقم خورد. برخلاف فرمول یک باکو، شاهد رقابتی نسبتا آرام در بارسلون بودیم که موفقیت کامل برای رانندگان مرسدس بنز در پی داشت. هرچند ۳ راننده‌ از تیم‌های کم‌اهمیت هاس، تورو روسو و رنو به دلیل برخورد در دورهای ابتدایی، مسابقه را ترک کردند؛ اما دیگر شرکت‌کننده‌ها و خصوصا راننده‌‌های مدعی از تیم‌های مرسدس بنز، فراری و ردبول، بدون حادثه‌ی شدید به رقابت ادامه دادند. ناکام اصلی این مسابقه، کیمی رایکونن از تیم فراری محسوب می‌شود که در دور ۲۷ به دلیل نقص فنی، مجبور به ترک رقابت شد.

f1 Spain

مهم‌ترین حادثه‌ در فرمول یک اسپانیا ۲۰۱۸، گردش ناگهانی خودروی رومن گروژان بود که منجر به تصادف او با هالکنبرگ و گسلی شد. در اواسط مسابقه،  استبان اکون از تیم فورس ایندیا هم پس از پیت استاپ ناامیدکننده و نقص فنی، پیست را ترک کرد. استوفل وندرون از تیم مک‌لارن، راننده‌ی دیگری بود که به دلایل فنی نتوانست رقابت را ادامه دهد. در مجموع، ۶ راننده موفق به اتمام جایزه بزرگ اسپانیا نشدند.

f1 Spain

لوئیس همیلتون، قهرمان فصل گذشته‌ی مسابقات فرمول یک، توانست ۶۶ دور پیست بارسلون را در زمان یک ساعت و ۳۵ دقیقه و ۲۹.۹۷۲ ثانیه به پایان رساند. والتری بوتاس با اختلاف زمانی ۲۰.۵۹۳ ثانیه نسبت به همیلتون دوم شد. مکس ورشتاپن، ۲۶.۸۷۳ ثانیه کندتر از همیلتون عمل کرد و به مقام سوم رسید. سباستین فتل، راننده‌ی اصلی فراری که چند هفته قبل امید قهرمانی مسابقات محسوب می‌شد، با اختلاف زمانی ۲۷.۵۸۴ ثانیه نسبت به همیلتون، جایگاه چهارم در جایزه بزرگ بارسلون را به دست آورد.

f1 Spain 	 Daniel Ricciardo

از اتفاقات جالب در فرمول یک اسپانیا، رکوردزنی همیلتون و ریکیاردو بود. در نهایت، راننده‌ی تیم ردبول با زمان یک دقیقه و ۱۹.۰۹۳ ثانیه، بهترین زمان‌ در تاریخ پیست کاتالونیا را به نام خود ثبت کرد. لوئیس همیلتون هم شصت و چهارمین قهرمانی خود در تاریخ فرمول یک جهانی را جشن گرفت و برای صد و بیست و یکمین بار روی سکو رفت.

f1 Spain Results

پس از پایان رقابت فرمول یک اسپانیا، لوئیس همیلتون به امتیاز ۹۵ در جدول نهایی رسید. سباستین فتل، نزدیکترین رقیب سال‌های اخیر او از تیم فراری، با ۷۸ امتیاز در رده‌ی دوم قرار گرفت. والتری بوتاس، دیگر راننده‌ی مرسدس بنز موفق شد با اندوخته‌ی ۵۸ امتیاز در جایگاه‌ی سوم، تثبیت شود. کیمی رایکونن هم برخلاف ناکامی در بارسلون، رده‌ی چهارم را حفظ کرد و ۴۷ امتیازی باقی ماند. مقام‌های پنجم و ششم در جدول فرمول یک ۲۰۱۸ در اختیار دنیل ریکیاردو و مکس وشتاپن، رانندگان تیم ردبول، قرار دارد که به ترتیب با امتیازهای ۴۷ و ۳۳ در تعقیب رایکونن هستند.

دو هفته بعد، نوبت به جذاب‌ترین و مشهورترین رقابت فصل فرمول یک می‌رسد. مسابقه‌ی اصلی در جایزه بزرگ موناکو، ششم خردادماه برگزار خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات