پیست مرسدس بنز AMG در کره جنوبی رونمایی شد

سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
در آستانه‌ی عرضه‌ی ابرخودروی پروژه یک، مهم‌ترین پیست سرعت کره‌ی جنوبی که در سال ۱۹۹۵ ساخته شده بود، طی مراسمی با حضور مقامات مرسدس AMG، به AMG Speedway تغییر نام داد.
تبلیغات

سال گذشته در نمایشگاه خودروی فرانکفورت،  ابرخودروی مرسدس AMG پروژه یک، برای اولین بار به جهان معرفی شد. برای یاد‌آوری، بد نیست بدانید که پروژه یک بر اساس خودروهای فرمول یک مهندسی شده است و از پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری مجهز به توربوشارژر دوگانه همراه با سیستم هیبرید، قدرت حیرت‌انگیز ۱۰۲۰ اسب بخار استخراج می‌کند. به لطف این توان، ابرخودروی آلمانی در ۲.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و بیشینه سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

مرسدس بنز AMG پروژه یک / Mercedes Benz AMG Project One

شاهکار مرسدس AMG، دو ماه پیش در رقابت‌های جزیره‌ی آملیا د الگانس فلوریدا ظاهر شد و چندی پیش، آن را در یک فیلم رسمی از جاده‌ای در دره‌ی ایندین ولز کالیفرنیا دیدیم. برای این خودرو چیزی در حدود ۱۱۰۰ سفارش ثبت شده است؛ با این حال شرکت سازنده قصد دارد ۲۵۷ نسخه از آن را در سال ۲۰۱۹ به خریداران تحویل دهد. آخرین رویداد مرتبط با این ابرخودروی شگفت‌انگیز در کشور کره‌ی جنوبی و با حضور مقامات شرکت‌ سازنده اتفاق افتاد؛ جایی که یکی از جمع‌‌وجورترین پیست‌های آسیا قرار دارد و قرار است پذیرای علاقه‌مندان برند AMG باشد.

پیست AMG Speedway

ساخت و ساز این پیست در سال ۱۹۹۵ انجام گرفته است تا اولین مسیر سرعت تمام وقت کشور کره باشد و از این پس به نام برند AMG مزین شده است. AMG Speedway در حدود ۴.۳ کیلومتر طول دارد و از ۱۷ پیچ تشکیل شده است و حتی از پلی بر فراز پارک اورلند ریزورت واقع در حومه‌ی شهر سئول عبور می‌کند. به گفته مقامات غول خودروسازی آلمان، بازار این منطقه اهمیت بسیاری دارد و در آینده می‌تواند بستر مناسبی برای آزمایش عملکرد خودروها، معرفی مدل‌های جدید، آموزش به عوامل فروش و سایر رویدادهای مهم باشد.

توبیاس موئز؛ مدیرعامل مرسدس AMG، می‌گوید:

پیست AMG Speedway، اولین مسیر مسابقه‌ای است که نام ما را یدک می‌کشد و اهمیت کره‌ی جنوبی را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین بازارهای فروش مرسدس بنز مشخص می‌کند. این مکان، توسعه‌ی برند AMG را سریع‌‌تر می‌کند و محلی مناسب برای تعامل با مشتری‌ها و هواداران برند ما است.
پیست AMG Speedway

به‌زودی نام AMG در بخش‌های مختلف و بیلبورد‌های این مکان دیده خواهد شد و نقاط مختلف مسیر، توسط این برند شخصی‌سازی می‌شوند. همچنین اتاقی برای استراحت حاضران در نظر گرفته خواهد شد. این احتمال وجود دارد که پیست AMG سئول، میزبان مسابقات فرمول یک جهانی در سال‌های آینده باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات