موتورسیکلت برقی یاماها TY-E معرفی شد

یک‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
موتورسیکلت سبک‌وزن و کوهستانی یاماها، همراه باتری و موتور برقی؛ فقط ۷۰ کیلوگرم وزن دارد و برای درخشش در رقابت‌های آفرود مسیرهای سخت، طراحی شده است.
تبلیغات

رقابت‌های ترایلز در سراسر جهان به ویژه کشورهای اسپانیا و بریتانیا محبوبیت زیادی دارد و علاقه‌مندان زیادی را به سوی خود جذب کرده است. برخلاف اکثر مسابقات موتورسیکلت و اتومبیلرانی؛ ترایلز ارتباطی با سرعت ندارد و شرکت‌کننده‌ها باید با گذر از مسیرهای دشوار مهارت خود را با حفظ تعادل به نمایش بگذارند. واضح است که برای نقش‌آفرینی در چنین چالشی، نیاز به موتورسیکلت‌های مخصوص است و به همین دلیل برندهای مشهور جهانی این مسئله را همواره در نظر دارند. همچنین با ظهور پیشرانه‌های برقی و فراگیر شدن این نوع از قدرت‌رسانی در انواع وسایل نقلیه و شیوه‌های مختلف حمل و نقل، اهمیت طراحی محصولاتی با این قابلیت دوچندان می‌شود. اخیرا شرکت یاماها موتورسیکلتی درخور مسابقات ترایلز طراحی کرده است که مدتی پیش با نام TY-E در دنیای موتورسیکلت‌های ترایلز ثبت شد و در ادامه قرار است نگاهی به آن بیاندازیم. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که یاماها ‌ TY-E برای شرکت در جام بین‌المللی Trial-E آماده شده است.

موتورسیکلت برقی یاماها / Yamaha TY-E 2018

براساس انتشارات رسمی یاماها، موتورسیکلت TY-E در زمره‌ی برنامه‌ی تکاملی تحقیقات و توسعه‌ی این برند موسوم به R & D قرار می‌گیرد. طبق این چشم‌انداز، مهندسین و تیم طراحی این برند مشهور موظفند ۵ درصد از زمان فرایند طراحی و تولید را به ایده‌های نوآورانه و به دور از تعصب اختصاص دهند. کارشناسان یاماها می‌گویند که موتورسیکلت فعلی در راستای بهره‌برداری حداکثری از مزایای قدرت‌رسانی برقی طراحی شده است. به لطف اقدامات تیم طراحی تخصصی؛ یاماها TY-E، معایب رایج وسایل‌ نقلیه الکتریکی از قبیل قدرت خروجی بیش از حد حاصل از اجزای کوچک و سبک را ندارد و توانایی مهار گشتاور بالا را دارد تا سواری آسان، واکنش‌پذیر و قابل کنترلی رقم بزند.

موتورسیکلت برقی یاماها / Yamaha TY-E 2018

در قلب یاماها TY-E، موتور الکتریکی‌ جمع و جوری با دور و قدرت بالا قرار دارد تا با کمک گشتاور قوی در سرعت‌های پایین و همینطور شتاب توزیع‌پذیر و گسترده، امکان سواری هر چه بهتر در مسیرهای خارج‌ جاده‌ای را فراهم کند. این پیشرانه به یک کلاج مکانیکی متصل است و از یک باتری پک لیتیوم یونی جدید و سبک تغذیه می‌شود. دورتادور قوای محرکه برقی یاماها TY-E توسط قاب پیشرفته مونوکوک CFRP‌ (شاسی یکپارچه با بدنه) احاطه شده است. به گفته کارشناسان برند ژاپنی، این بدنه در سبک‌ترین حالت ممکن طراحی شده است و در عین حال استحکام لازم و فضای مورد نیاز باتری را در بر دارد. طبق اطلاعاتی که در نشر رسمی یاماها TY-E مطرح شده است؛ علی‌رغم کاربرد بدنه فوق‌باریک، کم و کاستی و مزاحمتی برای مانور راننده وجود ندارد.

موتورسیکلت برقی یاماها / Yamaha TY-E 2018

شاهکار یاماها همزمان با رقابت در جام Trial-E امسال واقع در کشور فرانسه، مورخ ۲۳ تا ۲۴ تیرماه رونمایی می‌شود. در ادامه این موتورسیکلت در شهر Comblain au Pont کشور بلژیک و از ۳۰ الی ۳۱ تیرماه معرفی می‌شود. راننده‌ی یاماها TY-E، کنیچی کورویاما خواهد بود؛ وی در حال حاضر در رقابت‌های سوپر کلاس قهرمانی All Japan Trial، فعالیت می‌کند. در نهایت، یاماها محصول جدید خود را در نمایشگاه موتورسیکلت توکیو معرفی خواهد کرد. فیلم زیر قابلیت‌های یاماها TY-E را به نمایش می‌گذارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات