نمایشگاهی شگفت‌انگیز از خودروهای نایاب

نمایشگاهی شگفت‌انگیز از خودروهای نایاب

در این مقاله به بررسی نمایشگاهی از خودروهای کلاسیک که چند روز پیش در نیویورک برپا شد می‌پردازیم. خودروهای معرفی شده در این نمایشگاه همگی مربوط به قبل از سال ۱۹۸۰ بوده و از میان آنها تعدادی متعلق به افراد مشهور بوده‌اند.

چند روز پیش در خانه‌ی حراج ساتبیز نیویورک نمایشگاهی از ۳۱ خودروی نایاب توسط شرکت حراجی RM برپا شد که همگی بازمانده از دوران کلاسیک بودند.

نقطه‌ی اوج این نمایش مربوط به یک خودروی فراری 290MM بود که از طرف خانه‌ی طراحی اسکاگلیتی (Scaglieti) ارائه شده و قیمت اعلام شده برای این خودرو ۲۸ میلیون دلار بود. این خودرو به عنوان گران‌ترین خودروی ارائه شده‌ی نمایشگاه امسال شناخته می‌شود. این خودرو در سال ۱۹۵۶ برای خوان مانوئل فانخیو (Juan Manuel Fiango) راننده‌ی فرمول یک ساخته شد. پس از آن در میان رانندگان مشهوری همچون فیل هیل (Phill Hill) قهرمان مسابقات فرمول ۱ هم مورد استفاده قرار گرفت. با این حال هر دو فراری موجود در نمایشگاه خیلی گران‌تر از قیمت‌های پیشنهادی بودند و در این نمایشگاه فروخته نشدند.

گفتنی است که این حراج اولین نمایشگاه حراج برگزار شده از این دست نبود. اما برگزاری یک قالب متفاوت از نمایشگاه خودرو به وسیله‌ی شرکتی که بیشتر در زمینه‌ی حراج و فروش کارهای هنری فعالیت داشته تا حدودی جدید حساب می‌شود. قبل از شروع مرحله‌ی پیشنهاد قیمت طراحی‌های زیبا و باشکوهی که برنامه‌ریزی شده بودند، این نمایشگاه را بیشتر شبیه به یک نمایشگاه از آثار هنری به نظر می‌رساند.

مهمانان باید برای بازدید از خودروها از روی فرش‌های قرمزی که در مسیرشان پهن شده بود رد می‌شدند. این نمایشگاه در طبقه دهم ساختمان منهتن نیویورک برگزار شد. با اینکه این نمایشگاه به منظور جلب توجه افراد مسن و ثروتمند برگزار شده بود اما بسیاری از علاقمندان و شیفتگان خودروهای کلاسیک از نسل جوان هم در آن شرکت کردند. پیتر والمن (Peter Wallman) یکی از متخصصان ساتبیز در این باره می‌گوید:

خریداران جوان در حال رفتن به سمت خودروهای کلاسیک مربوط به دوره‌ی قبل از ۱۹۸۰ هستند. چون خودروهای امروزی کاریزما و شخصیت خودروهای کلاسیک را ندارند.

هنگام ورود به نمایشگاه اولین چیزی که جلب نظر می‌کند یک خودروی لامبورگینی مینورا پی ۴۰۰ اس وی (Lamborghini Minura P400 SV) از سال ۱۹۷۲ است که به عقیده‌ی بسیاری از افراد، زیباترین مدل لامبورگینی ساخته شده تا به امروز است. خودروی دیگری که جالب به نظر می‌رسد یک خودروی پورشه 356SC سال ۱۹۶۴ متعلق به جنیس جاپلین (آهنگساز و خواننده دهه‌ی ۱۹۶۰) است که در این نمایشگاه ارائه شده بود. این خودرو توسط یک کلکسیونر به مبلغ ۱.۷۶ میلیون دلار خریداری شد. جاپلین در زمان حیاتش ۵۰۰ دلار برای رنگ کردن این خودرو به خدتمتکارش داده بود.

در آخر هم باید به خودروی استون مارتین DB4 که توسط کومپانی زاگاتو ارائه شده بود و سرانجام به مبلغ ۱۴.۳ میلیون دلار به فروش رفت که برای یک خودروی اسپورت بریتانیایی یک رکورد به شمار می‌رود. در ادامه شما را به دیدن تصاویری از خودروهای به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه دعوت می‌کنیم:

پورشه 365SC از سال ۱۹۶۴

9 sotheby s car auction report 56.0 b491b پورشه

10 sotheby s car auction report 1 2.0 13a4c پورشه

 

استون مارتین DB4GT سال ۱۹۶۲

2 sotheby s car auction report 43.0 77466 استون مارتین ۱۹۶۲

3 sotheby s car auction report 10.0 9866b استون مارتین ۱۹۶۲

 

بوگاتی 57c مربوط به سال ۱۹۳۸

6 sotheby s car auction report 33.0 4fdc2 بوگاتی ۵۷

7 sotheby s car auction report 28.0 abcca بوگاتی ۵۷

 

لامبورگینی میورا P400 SV از سال ۱۹۷۲

4 sotheby s car auction report 47.0 90eca لامبورگینی مینورا

 

فراری 250GT از سال ۱۹۵۸

8 sotheby s car auction report 19.0 ec50e فراری 250GT

 

مرسدس بنز اس ال ۳۰۰ از سال ۱۹۵۵

5 sotheby s car auction report 35.0 d321d مرسدس بنز ۳۰۰

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید