۱۲ مورد از بزرگ‌ترین تغییرات اعمال شده در داخل کابین نسل جدید از کلاس ‌E مرسدس بنز

۱۲ مورد از بزرگ‌ترین تغییرات اعمال شده در داخل کابین نسل جدید از کلاس ‌E مرسدس بنز

اگرچه مرسدس بنز هنوز مدل ۲۰۱۷ از کلاس E خود را به صورت رسمی معرفی نکرده، اما این شرکت به تازگی تصاویری از طراحی داخلی این خودرو را منتشر کرده است. با زومیت همراه باشید.

اخیرا تصاویری از کابین نسل جدید خودروی کلاس E مرسدس بنز منتشر شده است؛ در این تصاویر شاهد تفاوت‌هایی در زمینه‌ی طراحی المان‌های مختلف کابین نسبت به نسل قبل هستیم. در اینجا با ۱۲ نمونه از مهم‌ترین تغییرات آشنا خواهیم شد.

نمایشگر عریض

2017 mercedes benz e class cockpit 02 7cde7

براساس استانداردهای کنونی، معمولا در خودروهای لوکس شاهد بکارگیری یک صفحه‌نمایش ۸ اینچی هستیم. اما مرسدس بنز در نسل جدید کلاس E خود از ۲ صفحه‌نمایش ۱۲.۳ اینچی استفاده کرده است؛ یکی از این صفحات نمایش در سمت راننده و برای نمایش اطلاعات فنی اتومبیل تعبیه شده و نمایشگر دیگر در قسمت میانی داشبورد قرار گرفته است. گفتنی است این دو نمایشگر با یکدیگر ترکیب شده و یک نمایشگر عریض را به وجود آورده‌اند که چارچوبی به رنگ مشکی براق آن را در بر گرفته است. لازم به ذکر است که نوردهی محیطی به کار رفته در داخل کابین باعث می‌شود که این نمایشگر حالتی شناور بر روی داشبورد داشته باشد.

دو تاچ‌پد بر روی غربیلک فرمان

2017 mercedes benz e class techday design insight steering wheel controls 041c4

در نسل جدید کلاس E شاهد بکارگیری دو تاچ‌پد در طرفین غربیلک فرمان هستیم. طبق ادعای مرسدس، وجود چنین قابلیتی تا کنون در هیچ خودرویی سابقه نداشته است. تاچ‌پد موجود درسمت چپ برای کنترل کارکردهای مختلف صفحه‌نمایش مقابل راننده و تاچ‌پد سمت راست برای کنترل کارکردهای صفحه نمایش مرکزی بکار گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که عملکرد این تاچ‌پد مشابه تلفن‌های هوشمند لمسی است.

سه نوع تم مختلف برای صفحه‌نمایش مقابل راننده

2017 mercedes benz e class techday design insight digital dash 03 e46ff

مرسدس برای صفحه‌نمایش مقابل راننده، سه نوع تم مختلف شامل Classic، Sport و Progressive در نظر گرفته است. هر کدام از این تم‌ها، فونت و رنگ‌بندی مختص خود را دارند. همچنین کاربر می‌تواند نوع اطلاعات به نمایش درآمده در این صفحه‌نمایش مانند مسیریابی و دور موتور را به دلخواه خود تغییر دهد.

بازطراحی قالب منو

2017 mercedes benz e class techday design insight dash 1c50c

برخلاف نسل پیشین که منوی صفحه‌نمایش مرکزی آن شامل دو نوار در بالا و پایین آن بود، در نسل جدید شاهد تغییراتی در قالب منوها هستیم. در این نسل با هدف ساده‌سازی بیشتر، تنها یک نوار منوی عمودی در سمت راست صفحه‌نمایش وجود دارد.

امکان نوردهی فضای داخل کابین با ۶۴ رنگ مختلف

2017 mercedes benz e class techday design insight interior illuminating light 81918

نواری از چراغ‌های LED سراسر لبه‌های صفحه‌نمایش مرکزی، کنسول میانی، درها، دستگیره‌ی درها و قسمت عقب کابین نسل جدید کلاس E را پوشانده است. اما نکته‌ی جالب این است که کاربر امکان انتخاب رنگ دلخواه خود را از بین ۶۴ نوع رنگ دارد؛ برای این کار کافی است با تنظیم گرادیان رنگ موجود در منوی تنظیمات، رنگ مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید.

“Woven Metal”؛ طرح تزئینی چوبی جدید

2017 mercedes benz e class techday design insight door panel samples f3fa9

در نسل جدید کلاس E به جای آلومینیوم یا چوب می‌توان طرح جدیدی از نمای تزئینی را با عنوان “Woven Metal” انتخاب کرد. امکان استفاده از این الگو بر روی داشبورد و رویه‌ی درها وجود دارد. طرح‌های دیگر قابل سفارش، نمای چوبی مات یا براق به رنگ مشکی یا قهوه‌ای، آلومینیومی و طرح چوبی رگه دار Designo به رنگ مشکی براق یا قهوه‌ای خواهد بود.

سطوح دو-رنگ جدید

2017 mercedes benz e class techday design insight leather options 0eb1f

ترکیب رنگ فضای داخلی در مدل ۲۰۱۷ کلاس E، شامل دو آپشن جدید قهوه‌ای/بژ و قهوه‌ای تیره/بژ نیز است. طبق گفته‌ی مرسدس، رنگ بژ بکاررفته در فضای داخل کابین نسل جدید نسبت به نسل گذشته روشن‌تر بوده و تمایل کمتری به رنگ زرد دارد.

صندلی‌هایی با طراحی الهام گرفته شده از ساختار بدن انسان

2017 mercedes benz e class interior seats 02 defb4

صندلی‌های بکار رفته در نسل جدید کلاس E طراحی سازمان یافته‌تری داشته و با ساختار بدنی انسان هماهنگی خوبی دارد. در طراحی پشتی این صندلی‌ها از بالاتنه‌ی انسان الهام گرفته شده و ابعاد و ساختار قسمت شانه‌ی آن نیز با استفاده از مدل‌های بدن انسان آزمایش شده است.

سیستم صوتی سه بعدی فراگیر Burmester

2017 mercedes benz e class center stack 64c41

آپشن در دسترس دیگر برای مدل ۲۰۱۷ از کلاس E، نسل دوم سیستم صوتی سه بعدی فراگیر Burmester است. طبق ادعای شرکت سازنده، این سیستم امکان تجربه‌ی "سالن کنسرت" را برای سرنشینان فراهم می‌آورد. این سیستم به کمک ۲۳ عدد اسپیکر تعبیه شده در داخل خودرو، قادر به متمرکز ساختن صدای موسیقی بر روی یک صندلی یا پخش یکنواخت آن بین هر چهار صندلی است. در این سیستم امکان پخش موسیقی در ۵ حالت Pure، Live، Easy Listening، Surround و 3D Surround وجود دارد. موقعیت اسپیکرها نیز بسیار حساب شده انتخاب شده است؛ قرار گیری ۴ اسپیکر در سقف خودرو و ۲ اسپیکر در هرکدام از درهای جلو، یک حالت غوطه‌وری در موسیقی را برای سرنشینان فراهم می‌کند.

چراغ‌های جلو از نوع Multibeam LED

2017 mercedes benz e class techday design insight headlight 96feb

در هر کدام از چراغ‌های جلوی این خودرو، ۸۴ عدد چراغ LED تنظیم شده بکار رفته است. طبق ادعای مرسدس، فناوری جدید بکاررفته باعث توزیع بهتر نور می‌شود. تنظیم چراغ‌ها برای شرایط مختلف رانندگی به صورت خودکار انجام می‌شود؛ بنابراین نور آن‌ها باعث رنجش رانندگان دیگر نخواهد شد. همچنین طراحی ابرویی دوگانه و نور ملایم آبی رنگ بکار رفته در سطح داخلی چراغ‌ها، ظاهر منحصربفردی به آن‌ها بخشیده است.

کلیدهای افقی

2017 mercedes benz e class interior center stack 3f2d9

مرسدس بنز با هدف سادگی بیشتر، در نسل جدید کلاس E از مجموعه‌ای از کلیدهای افقی و جدا از هم استفاده کرده است. کلیدهای شماره‌گیر تلفن و سایر کلیدهای در هم آمیخته‌ی بکار رفته در نسل گذشته، حذف شده‌ و جای خود را یک تاچ‌پد بازطراحی شده و کلیدهای افقی داده‌اند. لازم به ذکر است که این تاچ‌پد در قسمت پایین کنسول میانی تعبیه شده و کلیدهای جدید نیز بالای آن قرار گرفته‌اند.

دریچه‌های هوای دایره‌ای شکل

2017 mercedes benz e class interior air vents d203e

درچه‌های هوایی مربعی شکل بکار رفته در نسل قبل، جای خود را به دریچه‌های جدید و دایره‌ای شکل داده‌اند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید