اپل مهندس نرم افزار سابق خودروهای الکتریکی بی‌ام‌‌دبلیو را به خدمت گرفت

اپل مهندس نرم افزار سابق خودروهای الکتریکی بی‌ام‌‌دبلیو را به خدمت گرفت

اپل در ادامه اقدامات خود برای توسعه پروژه خودروی الکتریکی، به تازگی یکی از کارکنان سابق شرکت بی‌ام‌دبلیو را نیز به خدمت گرفته است. به نظر می‌رسد اپل پازل تخصص‌های مورد نیاز خود را در زمینه‌ی خودرو به تدریج با استخدام نیروهای جدید تکمیل می‌کند. با زومیت همراه باشید.

هر چند اپل به طور رسمی هنوز هم پروژه‌ی خودروی الکتریکی خود یعنی تایتان را تایید نکرده ولی این شرکت طی سال گذشته به تکمیل کادر خود در زمینه خودرو پرداخته و در این راستا برخی از نیروهای تسلا را به خدمت گرفته است. اقدامی که با واکنش ایلان ماسک نیز همراه بوده و او در اظهار نظری جالب و طعنه آمیز در این مورد گفته بود:

هر کسی که از تسلا اخراج می شود به استخدام اپل در می‌آید. اپل تبدیل به گورستان تسلا شده است.

با این حال فردی که اپل به تازگی جذب کرده شاید یکی از مرموزترین استخدام‌های اپل در این زمینه باشد.  طبق پروفایل رونان اُ براونین در لینکداین، او یک مامور مخفی در اپل است. هر چند او بلافاصله این عبارت را تغییر داده و عنوان فعالیت در بخش نرم افزار را در پروفایل خود قرار داده است. 

1446830444 screen shot 2015 11 06 at 121231 pm a8d17

وقتی نگاهی به سوابق کاری براونین می‌اندازیم، متوجه می‌شویم که ظاهرا او برای کار روی خودروهای الکتریکی ساخته شده است. او پیش از این در شرکت خودروسازی بی ام‌دبلیو به مدت ۵ سال مشغول به کار بوده و در زمینه شارژ خودروهای الکتریکی مهارت زیادی کسب کرده است. پس از آن به شرکت ویژن فلیت پیوست و بعنوان مدیر ارشد فناوری مشغول به کار شد. ویژن فلیت شرکتی است که در زمینه مدیریت ناوگان خودروهای الکتریکی و ایستگاه‌های شارژ باتری فعالیت می‌کند. براونین پیش از فعالیت در بی ام دبلیو نیز به عنوان مدیر بخش مهندسی در استارت‌آپ Reviver که در زمینه پلاک‌های دیجیتال فعالیت می‌کرد، مشغول به کار بود.

به تازگی استیو فادل که پیش از این قائم مقام شرکت اپل بود و از افراد مورد اعتماد استیو جابز هم به شمار می‌رفت اعلام کرده که جابز در سال ۲۰۰۸ ساخت یک خودرو را مورد بررسی قرار داده بود و این دو نفر با هم در مورد این که اگر اپل خودرو بسازد چه برنامه‌هایی خواهد داشت، گفتگو کرده‌اند. شاید خیلی زود تیم کوک برنامه‌های اپل را در مورد صنعت خودرو تشریح کند و شاید تا هنگام معرفی خودرو، هیچ تاییدیه رسمی از سوی او صورت نگیرد. در هر حال به نظر می‌رسد، اپل خواب جدیدی برای صنعت خودرو دیده است. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید