مانور تماشایی فورد RS200؛ ابرخودروی جدید کن بلاک

دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین عضو کلکسیون خودروهای تیم هونیگان با مدیریت راننده‌ی معروف آمریکایی کن بلاک، رونمایی شد.
تبلیغات

کن بلاک (Ken Block) راننده‌ی معروف آمریکایی مسابقات رالی، رالی کراس و سری ویدئوهای جذاب جیمکانا (Gymkhana)، از جدیدترین خودروی جاده‌ای خود رونمایی کرد. بلاک پس از سال‌ها رانندگی در مسابقات حرفه‌ای، بالاخره به خودرویی که همیشه رؤیای آن را داشت، فورد RS200 مدل ۱۹۸۶ دست پیدا کرد. فورد RS200 یکی از کمیاب‌ترین خودروهای جهان است؛ شرکت آمریکایی فورد فقط ۲۰۰ دستگاه از مدل RS200 را بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶ برای تردد جاده‌ای تولید کرد تا مجوز فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)، برای شرکت در مسابقات رالی گروه B را کسب کند. کارشناسان خودرو معتقد هستند که کمتر از ۱۰ دستگاه فورد RS200 در آمریکا وجود دارد.

کن بلاک / Ken Block

فورد RS200 به پیشرانه‌ی چهار سیلندر توربوشارژر و سیستم چهار چرخ محرک مجهز است. برخلاف اکثر خودروهای رالی، RS200 کاملا از پایه مستقل ساخته شده و طراحی شاسی آن، بر عهده‌ی مهندس سابق فرمول یک، تونی ساتگیت بوده است.

 اما خودروی جدید بلاک، یکی از ۲۴ نمونه‌ی موجود نسخه‌ی اوولوشن (Evolution) در جهان است؛ این نسخه‌ی منحصربه‌فرد از RS200، به پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری توربو با حداقل قدرت ۷۰۰ اسب بخار با بنزین معمولی مجهز شده است. شاید جالب‌ترین ویژگی این خودرو، ترساندن بلاک در پشت فرمان است. ترکیب توربوشارژر بزرگ که با خشونت خاصی عمل می‌کند به همراه وضعیت صندلی نامناسب راننده، حتی باتجربه‌ترین راننده‌های رالی، مانند بلاک معروف را هم به وحشت می‌اندازد.

اما سواری آن در جاده‌های شهری چگونه است؟ بلاک خیلی واضح می‌گوید:

رانندگی با RS200 مانند کابوس است!

اما این کابوس برای تردد در جاده، مجوز دارد. کن بلاک برای رانندگی روزمره دو خودرو با کد RS دارد: RS200 و فوکوس RS مدل ۲۰۱۷. کاملا مشخص است که گزینه‌ی اول بلاک برای رانندگی، خودروی همیشگی رؤیاهایش، فورد RS200 خواهد بود.در ویدئوی منتشرشده از اعضای تیم هونیگان (Hoonigan) خودروی دیگر این تیم، پورشه 911 با کیت بدنه‌ی RWB نیز به چشم می‌خورد.

در پایان می‌توانید ویدئوی گفتگوی تیم هونیگان در رابطه با خودروی جدید کن بلاک را تماشا کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات