فورد ولوسی راپتور ۶×۶ هنسی، رسما معرفی شد

پنج‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
هنسی محصول جدید خودرو را معرفی کرد که یک وانت فورد ولوسی راپتور ۶×۶ با قدرت ۶۰۰ اسب بخار است.
تبلیغات

شاید افراد بسیار کمی وجود داشته باشند که خواهان یک وانت عظیم‌الجثه شش چرخ با قدرت ۶۰۰ بخار باشند؛ اما هنسی این دسته از مشتریان را نیز در نظر گرفته و خودروی جدیدی برای آن‌ها معرفی کرده است.

 جان هنسی گفته است که اکثر مشتریان، چنین خودرویی برای آف‌رود خریداری نمی‌کنند؛ بلکه وانت هنسی را در مقابل رستوران‌های گران‌قیمت و شیک پارک می‌کنند. هنسی قبلا این خودرو را که ولوسی راپتور 6X6 نام دارد، بر اساس فورد F-150 ولوسی رپتور در نمایشگاه سما در اوایل این ماه معرفی کرده بود.

فورد ولوسی راپتور

این خودرو یک وانت سنگین قدرتمند مخصوص آفرود با سه محور محرک است که سیستم تعلیق آن به‌شدت ارتقاء یافته و به تایرهای مخصوص آفرود نیز مجهز شده است. به گفته‌ی جان هنسی، این خودرو یک وانت وحشی تمام‌عیار است و در پشت فرمان آن احساس راندن خودروهای نظامی را خواهید داشت. اخیراً ویدیویی نیز منتشر شده است که وی را در پشت فرمان این خودرو نشان می‌دهد که البته، تنها با این خودرو به رانندگی در خیابان می‌پردازد و به آفرود نمی‌رود. ما در انتهای مطلب، این ویدیو را برای شما بارگذاری کرده‌ایم.

فورد ولوسی راپتور

کسانی که خواهان این خودرو هستند باید فوراً برای خرید آن اقدام کنند؛ چون هنسی، تنها ۵۰ دستگاه از این خودرو برای ایالات متحده و ۵۰ دستگاه دیگر برای سایر نقاط جهان در نظر گرفته است و به این ترتیب تنها ۱۰۰ دستگاه از این محصول موجود خواهد بود. تا این لحظه این کارخانه شش دستگاه از این خودرو را تولید کرده که در انتظار تحویل به مشتری است.

در خصوص مشخصات فنی فورد ولوسی راپتور، می‌توان گفت به یک پیشرانه V6 به حجم ۳.۵  لیتر مجهز است که با کمک توربوشارژر، بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. تغییراتی که هنسی روی این پیشرانه اعمال کرده است شامل توربو شارژرهای جدید، سیستم اگزوز جدید، اینتر کولر جدید و استفاده از یک برنامه جدید برای واحد کنترل الکترونیکی موتور هستند. وظیفه مهار کردن این قدرت عظیم بر عهده سیستم ترمز قدرتمند گذاشته شده است. در نهایت باید گفت قیمت این خودرو در حدود ۳۰۰ هزار دلار است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات