آغاز تولید پژو 301 در ایران

جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
مدیرعامل شرکت‌ سرمایه‌گذاری مشترک ایکاپ، از تولید پژو 301 با داخلی‌سازی بیش از ۴۰ درصد از هفته‌ی آینده خبر داد.
تبلیغات

محمدرضا معتمد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایکاپ، در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تولید محصولات جدید پژو در ایران با نام‌های 2008، 301 و 208، از بررسی شرایط و احتمال ورود جدیدترین شاسی‌بلند پژو یعنی 3008 به ایران خبر داد و گفت:

پژو 2008 طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش انجام‌شده در حال تولید و تحویل به مشتریان است. هدف ما از ابتدا رسیدن به میزان داخلی‌سازی حداقل ۴۰ درصد در سال اول بود که فکر می‌کنیم تا پایان سال این امر محقق خواهد شد. دیگر محصول پژو که به‌صورت وارداتی به بازار داخلی وارد شد، پژو 508 بود. اما پژو 301 یکی دیگر از محصولات پژو است که تولید آزمایشی آن در هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد و مانند پژو 2008 با هدف داخلی‌سازی ۴۰ درصدی و حتی بیشتر در شرکت ایکاپ به تولید خواهد رسید که در این زمینه منتظر دریافت تأییده از شرکت مورد اعتماد وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.
پژو 301

وی در پاسخ به خبرنگاران درباره زمان احتمالی عرضه پژو 301 به بازار داخلی، اظهار داشت:

فعلا این خودرو به‌صورت آزمایشی از هفته آینده تولید خواهد شد و با توجه به اینکه بیش از ۴۰ درصد داخلی‌سازی قطعات برای این خودرو انجام شده است، باید تست‌های به‌مراتب بیشتر و با‌دقت‌تری روی این خودرو انجام شود که این امر طبیعتا زمان‌بر خواهد بود.
پژو ۳۰۱

مدیرعامل ایکاپ همچنین درباره واردات برخی از محصولات پژو توسط این شرکت اظهار داشت:

از همان ابتدا برنامه‌ریزی و هدف ما تولید محصولات پرمتقاضی بود که دارای توجیه اقتصادی باشند. در همین راستا برخی از محصولات پژو را که تولید آن‌ها در داخل برای ما توجیه اقتصادی نداشت، به‌صورت واردات مستقیم روانه‌ی بازار کردیم. واردات در کنار تولید از جمله برنامه‌های مشترک ما با پژو است که از این طریق محصولات درجه اول جهانی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم. حضور ما در بازه رقابتی خودروهای گران‌قیمت تنها برای ایجاد شرایط رقابتی بیشتر و افزایش حق انتخاب برای مشتریان است و تولید این دست خودروها به هیچ وجه در داخل منطقی نیست.
peugeot 301 پژو ۳۰۱

معتمد از وجود هیجان در بازار برای خودروی پژو 2008 گفت و همین امر را دلیل اصلی تفاوت فاحش قیمت این خودرو از در کارخانه تا بازار دانست. به اعتقاد وی پژو 2008 برای بازار داخلی بسیار باارزش است و به همین دلیل تقاضا برای این خودرو همواره بالا خواهد بود. وی در ادامه افزود:

درباره قیمت واقعی پژو 2008 باید این خودرو را با دیگر محصولات موجود در بازار در بازه قیمتی ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان مقایسه کرد. باید منتظر ماند تا هیجان ناشی از ورود این خودرو به بازار از بین رود و قیمت واقعی آن در بازار مشخص خواهد شد. شرکت ایکاپ مرداد ۹۵ تأسیس و شهریور امسال اولین محصول این شرکت یعنی پژو 2008 تحویل متقاضیان شد. توجه داشته باشید که تولید این خودرو در ایران با رعایت تمام قوانین و استانداردهای داخلی‌سازی انجام شده است و این گام بزرگی در صنعت خودروسازی کشور به شمار می‌رود.

به گفته‌ی مدیرعامل ایکاپ، تولید محصولی جدید از پژو در مدت ۸ ماه یک رکورد جهانی است که امپراتو، مدیرعامل شرکت خودروسازی پژو نیز در کنفرانس خودروی تهران به این موضوع اشاره کرده است.

معتمد در پایان از روند داخلی‌سازی خودروهای پژو در ایران دفاع کرد و با بیان این مطلب که تنها در بازه ۱۵ ماه، بیش از ۴۰ درصد محصولات پژو داخلی‌سازی شده‌اند، این زمان را بسیار چشمگیر و قابل قبول دانست.

301
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات