بنتلی بنتایگا در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی شد

شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۲
مطالعه 3 دقیقه
همانطور که پیش‌تر در زومیت مشاهده کردید، بنتلی در حال تست SUV خود در پیست نوربرگ‌رینگ بود و از آن به عنوان سریع‌ترین خودروی شاسی بلند یاد می‌کرد. حال بنتلی، بنتایگا (Bentayga) را به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۵ معرفی کرده است.
تبلیغات

پس از معرفی سریع‌ترین سدان توسط آلفارمئو، حال نوبت به بنتلی رسیده است تا سریع‌ترین شاسی بلند را معرفی کند. با این که هنوز رکورد رسمی بنتایگا در پیست نوربرگ‌رینگ  اعلام نشده است، اما بعید است که با توجه به شکستن رکورد حداکثر سرعت خودروها شاسی بلند، نتواند بهترین زمان نوربرگ‌رینگ را بین رقبای خود کسب کند.

بنتلی از بنتایگا با عنوان بنتلی اصیل یاد می‌کند. بنتایگا را می‌توان یکی از کامل‌ترین شاسی‌بلند‌های جهان نامید. علاوه بر قابلیت‌های حرکتی فو‌ق‌العاده چه در داخل شهر و چه در آفرود، امکانات گسترده رفاهی آن نیاز هر کاربری را تامین خواهد کرد.

بنتلی در پیشرانه بنتایگا (Bentayga) چیزی کم نگذاشته است. آن‌ها بدون توجه به تمامی مسائل اخیر در حوزه مصرف سوخت بالا و فشار‌های دولت‌ها بر خودروساز‌ها مبنی بر کاهش حجم و استفاده از سیستم‌های نوین مانند توربوشارژر‌ها، از پیشرانه عظیم ۱۲ سیلندر ۶ لیتری استفاده کرده‌‌اند. این پیشرانه که از چینش W سیلندرها بهره می‌برد توانایی تولید ۶۰۰ اسب بخار نیرو در کنار ۶۶۳ پوند فوت گشتاور را دارد. نیرو تولید شده توسط پیشرانه از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به چهارچرخ منتقل می‌شود. بنتایگا برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر تنها به ۴ ثانیه زمان احتیاج دارد که برای یک خودرو شاسی بلند فوق‌العاده است. حداکثر سرعت این خودرو نیز همان گونه که پیش‌تر اعلام شده بود ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت است. توان زیاد پیشرانه به بنتایگا اجازه می‌دهد تا بتواند به راحتی به یدک کردن اجسام با وزن بیش از ۳ تن بپردازد.

بدنه‌ی بنتایگا عمدتا از جنس آلومینیوم است و این خودرو بر پایه پلتفرم MLB فولکس‌واگن ساخته شده است. آئودی Q7 و پورشه کاین دیگر خودروهای ساخته شده بر روی ایت پلتفرم هستند.

بنتایگا دارای هشت مود مختلف رانندگی است که بنتلی برای توسعه آن‌ها خودرو را از آفریقای جنوبی تا دوبی در مسیر‌های مختلف تحت آزمایش‌های سخت قرار داده است. سیستم‌های کنترل پایداری خودرو‌، کنترل تراکشن، کنترل نزول از شیب، دید در شب، کروز کنترل انطباق پذیر دکمه استارت/استاپ از مهم‌ترین سیستم‌های بکار رفته در بنتایگا است. بنتلی در بنتایگا از ۹۰ ماژول کنترل برای نظارت بر تمامی بخش‌های خودرو استفاده کرده است. بد نیست بدانید که وزن سیم‌های بکار رفته در این خودرو بیش از ۴۵ کیلوگرم است.

طراحی داخلی یکی از نقاط قوت بنتلی است. این شرکت حتی پس از رفتن به زیر پرچم فولکس واگن، اصالت طراحی خود را حفظ و به بهترین نحو به روز کرده است. در داخل خودرو از مرغوب‌ترین چرم‌ها و چوب‌های موجود استفاده شده است. خریداران می‌توانند از ۱۵ طرح چرم و ۷ طرح چوب مختلف به انتخاب نمونه مورد نظر خود بپردازند. صندلی‌های بنتایگا نیز در ۱۶ یا ۲۲ جهت مختلف قابلیت تنظیم را دارند. سرنشینان عقب می‌توانند از تبلت‌های اندرویدی تعبیه شده در پشت صندلی‌های جلو بهره ببرند.

بنتایگا از تابستان سال آینده عرضه خواهد شد و بنتلی امیدوار است در سال اول بتواند ۳۶۰۰ دستگاه از آن را به فروش برساند. همچنین اولین دستگاه بنتلی بنتایگا در اختیار ملکه الیزابت دوم قرار گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات