بی ام دبلیو نسخه‌ی جدیدی از خودروی مفهومی CSL Hommage را رونمایی کرد

بی ام دبلیو نسخه‌ی جدیدی از خودروی مفهومی CSL Hommage را رونمایی کرد

بی ام دبلیو بین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۵ خودروهایی را در پلتفرم E9 تولید کرد که نمونه‌ی CSL با معرفی در سال ۱۹۷۲ را باید سرآمد این پلتفرم خواند. حال بی ام دبلیو پس از معرفی نمونه‌ی مفهومی CSL Hommage در ماه می، نمونه‌ای دوست داشتنی‌تر از این خودرو را رونمایی کرده است.

بی ام دبلیو در سال ۱۹۷۲ نمونه‌ای از خودروی پلتفرم E9 را با عنوان CSL معرفی کرد که این خودرو موفقیت‌های بسیاری را برای خودروساز باواریایی کسب کرد که از جمله‌ی آن می‌توان به مسابقات لمانز و مسابقات قهرمانی تور اروپا اشاره کرد. این خودرو از یک موتور سه لیتری بهره می‌برد و به خاطر ظاهر بسیار خشن و موفقیت‌هایش در یاد دوستداران بیم ام دبلیو باقی مانده است.

حال بی ام دبلیو به یاد این خودرو نمونه‌ای جدید از آن را معرفی کرده است. خودروی جدید CSL Hommage R نام گرفته است. این نسخه که از حرف R در انتهای نامش بهره می‌برد، به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس شاخه‌ی آمریکای شمالی بی ام دبلیو و همچنین موفقیت‌های نسخه‌ی اصلی CSL در سال ۱۹۷۵ طراحی و توسعه یافته است. برخلاف بهره‌گیری از رنگ زرد در نسخه‌ی اصلی این خودروی مفهومی، از رنگ‌های سنتی مورد استفاده برای خودروهای مسابقه‌ای بی ام دبلیو در این خودرو بهره گرفته شده است. در ظاهر این خودرو می‌توان نواری متشکل از رنگ قرمز و دو نوار با شدت متفاوت رنگ آبی را مشاهده کرد که در واقع رنگ‌های متعلق به شاخه‌ی تیونینگ و ریسینگ کمپانی بی ام دبلیو است. ظاهر خودرو در کنار رینگ‌های طلایی تعبیه شده روی آن تکمیل شده است.

بی ام دبلیو بخشی از تجهیزات مربوط به نمایش اطلاعات خودرو را حذف کرده است؛ علت این موضوع بهره‌گیری از واقعیت مجازی برای نمایش اطلاعات به راننده از طریق کلاهی است که در زمان رانندگی بر سر گذاشته می‌شود.

بی ام دبلیو برنامه‌ای برای تولید انبوه این خودرو ندارد و تنها دو نسخه از آن را ساخته است.

P90194056 highRes

P90194052 highRes

P90194051 highRes

P90194047 highRes

P90194042 highRes

P90194034 highRes

P90194011 highRes

P90194008 highRes

نظر شما در این خصوص چیست؟

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده